Понеділок, 29 Травня

В Одесі звільнили з гімназії викладачку, яка обрaзила школярку за відповідь українською

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В Одесі після скaндaльного інциденту в гімназії №4, де викладачка малювання влаштувала булінг школярці за відповідь на уроці українською мовою, директорка навчального закладу звільнила працівницю. Про це в понеділок, 12 жовтня, повідомила директорка міського департаменту освіти і науки Олена Буйневич.

“Щодо ситуації в гімназії №4. Як людина: не просто вражена. Як мама і жінка уявляю емоції учениці й хочу висловити свою підтримку: в тебе надзвичайно гарна мова, дитино… Розвивай її і надалі”, – зазначила Буйневич на сторінці у Фейсбуці.

Водночас як чиновник вона наголосила, що “поведінка вчителя беззаперечно несумісна з діяльністю у закладі освіти”.

“Директором прийняте рішення про звільнення (викладачки – ред.) за ст. 41 п.3 (вчинення працівником, який виконує виховні функції, амoрального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи) КЗпП України”, – заявила директор департаменту.

За словами Буйневич, зараз очікується відповідний наказ “зі зверненням до компетентних органів”. Директор департаменту від імені освітян вибачилася перед батьками і дитиною.

“Нам, учителям, хочу побажати – не закривати серце від почуттів вихованців. Такий тон, тиск і зміст сказаного назавжди позбавляють дитячої довіри та любові”.

Як відомо, аудіозапис інциденту, що стався минулого тижня в гімназії №4 на вул. Болгарській, був опублікований групою “Батьки SOS” . Учениця, яка забула вдома альбом для малювання, сказала про це викладачці українською мовою. За це вчителька спочатку почала її сварити, а згодом грубо “відчитала”:

“Бачите, що у нас твориться. Вона розмовляє українською мовою, так виходить, що вона вище нас. Альбом не принесла, малюнки не принесла, а права качає. І мовою буде прикриватися тут мені …”, – сказала дівчинці викладачка.

У записі чути, як учителька при дітях довела дитину до слiз, а потім сказала дівчинці “не плач”.