В мережі публікують фейкову новину про сходження лавини на Львівщині

Pinterest LinkedIn Tumblr +

11 лютого місцеві та загальноукраїнські видання почали публікувати новину, що буцімто у Сколівському районі Львівської області зійшла лавина.

Аби історію зобразити максимально привабливою, додали до новини й те, що зійшла вона з гірськолижного курорту Плай прямо на автомобільну дорогу “Київ – Чоп”.

Видання посилаються на YouTube відео каналу “Підслухано Хуст”, вказуючи що, нібито, у соціальних мережах з’явилося відео сходження снігу, яке зняв “один з очевидців”.

На ролику видно, що маса снігу повільно рухається в напрямку траси і долає дорожній відбійник, заповнюючи обидві смуги проїзної частини.

Потім дехто почав писати, що це фейк, а лавина насправді зійшла у Німеччині в гірському масиві Гарц. Але це також виявилось не правдою.

Ми відшукали оригінал статті у видатному німецько-швейцарському виданні Blick.

Така подія справді відбулась. Однак це сталось ще в понеділок, 1 лютого, в муніципалітеті Рід-Бріг, що знаходиться у кантоні Вале (ред. кантон – це штат, їх налічується аж 26 в Швейцарії). 

Якщо бути точнішим, то подія мала місце на перевалі Сімпсон, висота якого 2005 метрів над рівнем моря. Знаходиться в 20 кілометрах від кордону з Італією.

Це не перша лавина, яка перекрила сполучення між Вале та Італією. Днем раніше трасу також було закрито після сходження лавини. Жоден із транспортних засобів та людей, на щастя, не постраждали, про що пише поліція кантону Вале в повідомленні.

Share.