В львівській лікарні створили окрему кімнату для дітей перед операціями

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В міській дитячій клінічній лікарні Львова створили окрему лікувальну зону, аби полегшити дітям та їхнім батькам процес лікування. Там маленькі пацієнти перед своїми операціями та після них можуть побути зі своїми мамами чи татами або найріднішими людьми. Окрім необхідного обладнання, кімнату ще й розмалювали яскравими малюнками.

Як розповів головний лікар міської дитячої лікарні Дмитро Квіт, лікарня зробила ще один крок до стандартів європейських клінік.

З його слів, створення спеціальної зони початку анестезії, де дитина перебуває з одним із батьків, змінює уяву про лікарню, інтуїтивно знижує рівень тривоги, підбадьорює дитину та сім’ю, і це сприяє тому, аби успішно розпочати етап передопераційного процесу. А коли дитина прокидається, вона знову перебуває в оточенні сім’ї.

«Щоразу, коли дитина хворіє, виникає не тільки тривога, а й неймовірний стрес в родині пацієнта. А коли необхідне і хірургічне втручання, то батьки намагаються приховати ще й страх перед процедурами, що звичайно, передається дітям.

Анестезія у дітей має багато відмінностей, порівняно з дорослими пацієнтами, і особливо період підготовки до її проведення. Важливу роль для стабільного перебігу анестезії відіграє психоемоційний стан дитини та її батьків перед операцією.

Тому задля зменшення негативного впливу стресу, процедури та застосування медикаментів рекомендовано виконувати у присутності батьків. Тому тепер все відбувається по-іншому.

Кімната в складі оперблоку облаштована необхідним медичним обладнанням, централізованою подачею кисню та всім необхідним для невідкладної допомоги на випадки ймовірних непередбачуваних ситуацій. Покращенню емоційного стану дітей сприяє відволікання їхньої уваги на настінних панно з улюбленими героями”, — розповів Дмитро Квіт, головний лікар міської дитячої лікарні.

Нова лікувальна зона створена за позабюджетні кошти установи, а настінні малюнки намалювали для лікарні студенти архітектурного факультету НУ «Львівська політехніка».