Середа, 28 Лютого

В Авдіївці від серцевого нападу померла 6-річна дівчинка: родина відмовлялася евакуюватися

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

11 січня в Авдіївці на Донеччині від серцевого нападу померла 6-річна дівчинка. Дитину звали Еля. Через російські обстріли вона разом з бабусею та дідусем жила у підвалі.

Історію 6-річної Елі розповів волонтер Влад Маховський. Він розповів, що познайомився з дитиною, коли та була в підвалі зі дідусем та бабусею, адже всі вони ховалися від обстрілів.

Влад Маховський розповів, що коли він вперше розмовляв з 6-річною Елею, то вона розповідала, що їй страшно. Тому волонтер запропонував дідусю й бабусі разом з онукою виїхати з міста та евакуюватися у більш безпечні регіони. Однак ті відмовилися. Через який час волонтер знову запропонував виїхати, на що вкотре почув відмову.

День народження Елі був у вересні. Тоді Влад Маховський привіз дитині торт та подарунок, але тоді та й опісля дідусь й бабуся відмовляли волонтеру в зустрічах з Елею. Тому дівчинка з родичами залишилися у місті.

Кілька місяців опісля життя дитини обірвалося – їй раптово стало зле вночі 11 січня. За попередніми даними, причиною став сердечний напад. У військовій адміністрації міста раніше розповідали, що батько дівчинки помер, а мама на заробітках за кордоном.

Авдіївка перебуває під постійними ворожими обстрілами, то ж більшість людей виїхали у більш безпечні регіони, однак 2,5 тисячі людей досі залишаються там. Серед них є й діти.

Голова військової адміністрації міста Віталій Барабаш заявив, що останніми тижнями ніхто не звертався з бажанням евакуюватись.

У місті залишаються правоохоронці, але вони не можуть змушувати людей виїжджати, оскільки це порушення прав і свобод. Рішення має бути добровільним.