Четвер, 23 Березня

Узбекистан відмовився створювати газовий союз із росією: не піде на політичні умови

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Узбекистан готовий підписати комерційні контракти про постачання газу з росією, проте вступати в запропонований москвою газовий союз із росією та Казахстаном не збирається.

Про це, як передає агенція Reuters, заявив міністр енергетики Узбекистану Журабек Мірзамахмудов.

За словами міністра, Ташкент «ніколи не піде на політичні умови в обмін на газ».

Москва і Ташкент ведуть переговори про постачання російського газу через сусідній Казахстан, але «це буде технічний контракт», і «не означає – союз», наголосив Мірзамахмудов.

Як зазначає Reuters, на тлі холодної зими Узбекистан відчуває нестачу палива і навіть був змушений припинити експорт шести мільйонів кубічних метрів газу на день до Китаю. Влада країни веде переговори з іншими країнами щодо додаткової закупівлі природного газу, електроенергії, вугілля та мазуту. В країні вводиться заборона експорту скрапленого газу.

Раніше ініціативу створення газового союзу з Узбекистаном обговорювали президенти росії та Казахстану – путін та Касим-Жомарт Токаєв. Однак, на думку експертів, ані Астана, ані Ташкент у ньому не зацікавлені через загрозу вторинних санкцій.

Минулого місяця росія заявила, що обговорює газовий союз з Казахстаном і Узбекистаном для підтримки поставок між трьома країнами та іншим покупцям, включаючи Китай. Це частина зміни стратегії москви після її вторгнення в Україну на тлі введених ЄС санкцій щодо різкого скорочення своєї залежності від російських енергоресурсів.

Узбекистан все ще частково залежить від іноземного газу. Країна останніми кількома днями відчувала нестачу газу, оскільки споживання різко зросло через холодний період.

Всього в країні виробляється близько 52 млрд кубометрів природного газу на рік, при цьому імпорт становить 4 млрд кубометрів, а експорт – 2,7 млрд кубометрів.