Четвер, 29 Вересня

Уряд зробив обов’язковою обсервацію українців, які повертаються з-за кордону

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Кабінет міністрів ухвалив рішення про обов’язковість обсервації для тих українців, які повертаються з-за кордону. Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій у Telegram у неділю, 29 березня.

“Щойно уряд ухвалив рішення про обов’язковість дотримання режиму обсервації для тих українців, які повертаються з-за кордону”.

Під час обсервації за людьми, які в’їхали на територію з карантином, здійснюється спостереження упродовж максимального терміну інкубаційного періоду хвороби (у випадку з коронавірусом це 14 діб). Люди у цей час перебувають в обсерваторі, приміщенні з відповідними умовами.

Найвідоміший приклад обсервації в Україні стався у санаторії в Нових Санжарах на Полтавщині, де розмістили понад 70 українців та іноземців з Уханя. Приїзд цих людей спровокував сутички місцевого населення та правоохоронців, бо жителі Нових Санжар виступали рішуче проти розміщення евакуйованих з Уханя.

Після цього влада відмовилась від практики колективної обсервації і почала просити від тих, хто повертається з-за кордону, підписати згоду на добровільну самоізоляцію вдома. За порушення передбачена відповідальність, зокрема штрафи у розмірі 17-34 тисячі гривень.

Нагадаємо, у неділю президент Володимир Зеленський заявив, що всі українці, які не встигли повернутися на батьківщину до 28 березня, після повернення будуть проходити обов’язкову двотижневу обсервацію.

За його словами, наразі готується перелік відповідних локацій, якими, зокрема, можуть стати готелі.

До цього часу всі українці, які поверталися з-за кордону, підписували згоду на добровільну домашню самоізоляцію.

Share.