П’ятниця, 30 Липня

Уряд пропонує підвищити в Україні низку податків й акцизів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Уряд планує підвищити низку податків в Україні через законопроект про «забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», які передбачають понад 10 випадків підвищення ставок і зборів.

Про це повідомив депутат від фракції «Голос», заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк, передає Твоє Місто.

За його словами, законопроект передбачає підвищення ЄСВ для працюючих ФОПів, підвищення акцизів на спирт і пиво, збільшення екологічного податку втричі для викидів СО2 та скасування мораторію на податкові перевірки і перевірки по ЄСВ, який був введений на час карантину.

Відповідно до документа, пропонують на 12% підвищити рентну плату за користування надрами (але не для видобутку корисних копалин), радіочастотним ресурсом і за спеціальне використання води і лісових ресурсів.

Окрім цього, документ пропонує звузити пільги з податку на нерухоме майно. Наприклад, якщо дитина-сирота або одинока мати здавати свою нерухомість в оренду, то, каже депутат, вона буде зобов’язана платити податок на нерухомість з такого майна. Ці ж умови будуть стосуватися гуртожитків, дитячих будинків, МАФів, церков тощо.

Знищення сільгосп насаджень або тварин за рішенням платника податків пропонують вважати операцією з постачання товарів. Таким чином, платнику податків потрібно буде заплатити ПДВ з цієї суми товарів.

Уряд також хоче обмежити можливість обліку збитків з податку на прибуток п’ятьма роками та розширити оподаткування податком на прибуток, поширивши його на нерезидентів. Таким чином, брокерська, комісійна або агентська винагорода нерезидента оподатковуватиметься незалежно від того, надавалося це в Україні чи за її межами.

Законопроект також пропонує в 2021 році знизити вартість автомобілів, з яких треба буде платити транспортний податок до 1,2 млн грн. На цей час потрібно платити податок вартістю 1,77 млн грн  з авто.

Share.