Вівторок, 30 Травня

Уряд продовжив карантин до кінця року і змінив його правила

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сьогодні, 13 жовтня, Кабмін на позачерговому засіданні ухвалив рішення продовжити карантин, уведений через коронавірус, до кінця 2020 року. Також у правила адаптивного карантину внесли певні зміни.

Про це оголосили прем’єр-міністр Денис Шмигаль і міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає Громадське.

За словами міністра охорони здоров’я Степанова, цільовий критерій кількості тестів на коронавірус підвищили вдвічі — з 24 до 48 на 100 тисяч населення за один день. А для розрахунку ліжок для хворих коронавірусом не враховуватимуть ліжка в дитячих лікарнях, як це було раніше.

«Червоний» рівень епідеміологічної небезпеки будуть встановлювати, зокрема, тоді, коли протягом 14 днів у населеному пункті виявлять понад 320 випадків зараження на 100 тисяч населення. Досі цей показник був динамічний і порівнювався із середнім значенням по Україні.

Серед однієї з оголошених змін адаптивного карантину — зміна кількості людей, яким можна брати участь у масових заходах на відкритому повітрі. Так, у «зеленій» зоні карантину зможуть збиратися не більше 50 людей, у «жовтій» — не більше 30, у «помаранчевій» — не більше 20.

У «зеленій», «жовтій» та «помаранчевій» зонах також заборонять роботу закладів харчування з 22:00 до 7:00 (якщо тільки вони не працюють на виніс). А ще в цих зонах заборонять проведення всіх спортивних заходів — окрім міжнародних і лише за окремим погодженням із МОЗ.

На всій території України рекомендується організувати позмінну роботу або перевести працівників на дистанційну роботу.

Також уряд вирішив рекомендувати школам перенести осінні канікули дещо раніше — на період 15-30 жовтня, при цьому готуватися до подальшого дистанційного чи змішаного навчання. А закладам професійно-технічної та вищої освіти — організувати дистанційне навчання на період із 15 жовтня по 15 листопада.

Поки що змінену постанову про адаптивний карантин не оприлюднили. Під час засідання уряду на прохання міністра інфраструктури Владислава Криклія постанову відправили на доопрацювання на один день. Тож поки що нові правила чинності не набули.