Середа, 22 Вересня

Уряд опублікував стратегію виходу України з карантину

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Український Уряд разом з аналітиками та економістами розробляє стратегію виходу України з карантину. Для цього створили Раду з питань економічного розвитку. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у себе на Фейсбук-сторінці.

“У травні Україна має йти на роботу. У яких умовах, у яких нових соціальних стандартах, у яких часових рамках — це ті питання, над якими Уряд працює разом з аналітиками”.

За його словами, уряд створив Раду з питань економічного розвитку України, куди ввійшли “найкращі вчені та економісти зі світовими іменами”.

Він зазначив, що наразі Рада розроблює стратегію виходу з карантину, яку буде презентовано наступного тижня.

Шмигаль поділився першими напрацюваннями (наразі відоме лише загальне формулювання):

До початку травня Кабмін планує підтримувати соціально вразливі верстви населення, допомагати безробітним та людям у вимушеній відпустці, мобілізувати медичні ресурси, підтримувати медичний персонал та фахівців, залучених до боротьби з епідемією коронавірусу.

В період початку травня – початку червня планується часткове зняття обмежень на роботу громадського транспорту, зміщення графіку робочого дня (куди і як, незрозуміло), створення 500 тисяч робочих місць, кредитну підтримку малого та середнього бізнесу.

На початок червня – початок липня прогнозується завершення освітнього сезону, відновлення роботи громадського транспорту за новими правилами, дозвіл на відвідування зон відпочинку за умови дотримання норм безпеки та послаблення умов самоізоляції людей похилого віку.

Гендиректорка аеропорту “Львів” Тетяна Романовська розповіла про перспективи відновлення польотів.

“Авіація дуже чутлива до таких збоїв, як зараз. Робота порушена, пасажири бояться літати або не мають фінансових ресурсів. Тому після запуску повноцінної роботи аеропорту очікуємо, що спочатку відновиться тільки 25% рейсів, які були у нас до березня 2020 року.

Швидше за все, відразу польоти почнуть авіакомпанії, що мали великі обсяги пасажиропотоку – Wizz Air, Ryanair, SkyUp, МАУ, LOT, Turkish Airlines, Pegasus Airlines. Думаю, чартерні рейси відновляться з деякою затримкою, можливо, в серпні або вересні. За інформацією на поточний момент, до кінця літнього сезону польоти до нас припинили авіакомпанії Lufthansa Group. airBaltic, яка успішно запустила рейси Рига-Львів в 2019 році, обіцяє повернутися до нас вже в 2021 році. Приблизно половина регулярних рейсів може відновитися до зими”, – розповіла Тетяна Романовська виданню Avianews.

Нагадаємо, 8 квітня Шмигаль заявив, що говорити про послаблення карантинних заходів в Україні можна буде лише у травні, і то, якщо буде знижуватись захворюваність на COVID-19, а до того часу карантин продовжать.

Тим часом в Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) застерігають світ, що занадто раннє послаблення карантинних обмежень загрожує новим сплеском поширення вірусу.

Як мовив голова ВООЗ Тедрос Гебреісус, держави мають бути дуже обережними з подібними кроками – навіть попри те, що зазнають економічних втрат через пандемію.

Share.