Укроборонпром розробив «олівець» для ефективного розмінування територій

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Українські фахівці створили засіб для розмінування, зовні схожий на олівець. Про це повідомив державний концерн “Укроборонпром”.

Зазначається, що фахівці одного з підприємств Укроборонпрому створили дослідний зразок виробу для пропалювання металу (ВПМ) SF-1, зовнішньо схожого на олівець.

Завдяки його екзотермічній порошковій суміші він ефективно пропалює металеві оболонки вибухонебезпечних предметів, приміром, боєприпасів. Це спричиняє вигорання вибухової речовини. Такий олівець можна застосовувати під час розмінування територій.

В “Укроборонпромі” розповіли, що розробники вже працюють над технологією дистанційного використання ВПМ SF-1 за допомогою безпілотних літальних апаратів. Фахівці концерну наголошують, що це підвищить якість розмінування та збереже життя людей. Важлива особливість пристрою – безпечність його використання.

“Підприємство-розробник олівця є оператором протимінної діяльності в Україні та отримало сертифікат, який дає право здійснювати розмінування та інші операції з вибухонебезпечними предметами на території нашої держави. Також підприємство Укроборонпрому має власний Центр гуманітарного розмінування”, – зазначили у концерні.

Крім того, у Міноборони та Генштабі ЗСУ повідомили, що підприємства “Укроборонпрому” налагодили серійне виробництво артилерійських боєприпасів калібру 152 мм. Паралельно стартував флешмоб “Передай привіт окупанту”, у межах якого відомі люди підписують 152 мм боєприпаси.

Як повідомив міністр оборони Олексій Резніков, нові артилерійські снаряди до радянських систем вже пройшли належні випробування.