В Україні в сто разів знижують штрафи за перебування в публічних місцях без маски

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Схвалений Кабінетом міністрів законопроект про штрафи за перебування в громадських місцях без маски пропонує знизити розмір таких штрафів у 100 разів. Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська, передає прес-служба міністерства.

За його словами, законопроект покликаний посилити відповідальність власників громадських закладів і маршруток. Штрафи будуть призначатися за перебування в громадських місцях та транспорті без масок або респіраторів.

Для фізичних осіб, за словами Малюськи, штрафи порівняно невеликі – менші, ніж передбачено зараз правилами про порушення вимог карантину.

“Штрафи для фізичних осіб будуть істотно зменшені. Так, за загальними правилами карантину, які діють сьогодні, штраф за відсутність маски для громадян складає 17 000 гривень.

Законопроектом передбачено штраф від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – це лише 170-255 гривень”, – зазначив Малюська.

У той же час для посадових осіб штрафи залишаються незмінними, а для юридичних осіб – від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 3 400 до 5 100 гривень.

Відповідні зміни мають внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення та в Законі про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.