Середа, 29 Листопада

Українцям роздадуть енергозберігаючі лампи: це може врятувати від кризи

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Єврокомісія найближчим часом надасть українцям 50 мільйонів LED-ламп. За рік це допоможе заощадити річний виробіток електроенергії однієї АЕС.

Про це повідомила перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко, пише Obozrevatel.

Енергоефективні використовують набагато менше електроенергії. Тобто, це дозволить щомісячно заощаджувати на комуналці. Втім, і ціна на такі лампи приблизно в 20 разів вища, ніж на звичайні, тому вони є не в усіх оселях.

Безплатне надання енергоощадних ламп допоможе розв’язувати цю проблему. Тоді, окрім скорочення дефіциту генерації, українці зможуть також зекономити власні кошти.

За підрахунками, якщо на день користуватися 5 лампами розжарювання приблизно по 5 годин кожна, за місяць тільки на освітлення використовується 75 кВт-год. Якщо всі ці лампи замінити хоча б на світлодіодні, економія становитиме 66 кВт-год на місяць. При цьому на заміну доведеться витратити лише 135 грн. А щомісячна економія буде на рівні 110 грн.

Заміна 50 мільйонів ламп дозволить щомісячно заощаджувати 1 гігават-год електроенергії (відповідає обсягам генерації однієї АЕС). Про це у своєму Twitter сказала голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Ми всі уважно вислухали президента Зеленського, який звернувся до міжнародної спільноти щодо надання 50 мільйонів LED-ламп для українських будинків. Вони важливі, тому що на 88% енергоефективніші за старі лампочки. Це надзвичайне енергоощадження. 50 мільйонів LED-ламп, якщо їх встановлять, збережуть до 1 гігават-год електроенергії, що дорівнює річному видобутку однієї АЕС, – заявила фон дер Ляєн.