Українським школярам видаватимуть цифрові свідоцтва про початкову освіту

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Міністерство освіти і науки запровадило електронні свідоцтва про початкову освіту.

Відповідний наказ МОН набуває чинності 1 вересня 2021 року, повідомляє пресслужба міністерства.

“Для свідоцтв про початкову освіту запроваджено нову процедуру їх замовлення, виготовлення та отримання. Весь процес замовлення, виготовлення та обліку свідоцтв про початкову освіту здійснюватиметься в електронній формі”, — йдеться у повідомленні.

У МОН зазначили, що серед переваг електронних свідоцтв – швидке виправлення помилок, забезпечення подальшої цифровізації сфери освіти і зменшення витрат на виготовлення документів про освіту. Також такі свідоцтва враховують потреби учнів з порушенням зору і загалом зменшують бюрократизацію системи.

Оригінал електронного свідоцтва про початкову освіту створюватиметься за зразком, затвердженим МОН, і зберігатиметься в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО) в Реєстрі документів про освіту.

За бажанням батьків школа видаватиме їм паперову копію електронного свідоцтва, засвідчену підписом директора школи та печаткою (на аркуші паперу формату А4), протягом 5 днів після їхнього звернення. Якщо батьки втратять паперову копію свідоцтва, вони можуть звернутися до школи для повторного отримання документа.

Якщо учень має порушення зору, за бажанням батьків, може бути виготовлена паперова копія електронного свідоцтва з використанням шрифту Брайля.

Результати річного оцінювання та державної підсумкової атестації учнів відображатимуться у свідоцтві досягнень, додали у відомстві.

Share.