Понеділок, 28 Листопада

Українські інтернет-ЗМІ видаляють новини про аварію з Лyчі. Схоже, через згадки депутата «Слуги народу»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

23 сeрпня з’явилaся iнфoрмaцiя, щo глaвa кoмiтeтy aрбiтрiв УAФ (Українська асоціація футболу) Лyчaнo Лyчi пoтрaпив в сeрйoзнy aвaрiю, ідеться в матеріалі tribuna.com.

Подробиці від сайту «Центр Новин» , який і був першоджерелом новини: водій автомобіля Audi не обрав потрібну дистанцію і безпечну швидкість руху, через що зіткнувся з автомобілем Ford (саме тут, за повідомленням сайту УАФ, знаходився Лyчі разом зі своїм помічником Романом Лішеним), після чого перший транспортний засіб наїхав на автомобіль Daewoo.

Пізніше від «Центру Новин» було оновлення – автомобілем Audi керував народний депутат партії «Слуга народу» Олександр Tрyхiн. Цю інформацію підтвердив і журналіст Костянтин Андріюк.

Видання Meta-Ratings стверджує, що Лyчі планує продовжити лікування в Італії, його стан стабільний. А ось водієві його авто пощастило набагато менше: станом на 24 серпня він, за повідомленнями ЗМІ, знаходився в передінфарктному стані.

І що далі? Через кілька днів новини про це ДТП почали дивним чином зникати з сайтів.

Головний редактор «Центру Новин» Ольга Вітак ввечері п’ятниці опублікувала пост у фейсбуці: «До редакції надійшли« листи щастя ». Вимагають видалити новину про ДТП Tрyхiна. Ось думаю, це вже тиск на незалежні засоби масової інформації? ». Один із прикладів подібного листа:

Судячи з усього, такі пропозиції отримали в редакції дуже багатьох інтернет-ЗМІ – схожий лист прийшов і в комерційний відділ Tribuna.com. А самі новини почали зникати 26 серпня – через три дні після публікацій.

Багато сайтів видалили новину? До неможливості багато. Ось поіменний список (і це ще, мабуть, не все):

УНІАН , Футбол 24UA-Football , Isport , Meta-Ratings1927.kiev.ua, Динамо Київ від Шурика (прибрали ім’я депутата), Sport.ua (прибрали ім’я депутата),  Football.ua,  Сьогодні , ТСНАнтикор , головком , УНН , Аргументи і ФактиComments.ua,  Depo.ua,  Вести , Факти , Оглядач , Телеграф , Гордон,  Прямий , Фраза ,NewsWeek,  Вести-UA,  Bigmir,  Аргумент , Українські новини , Комсомольська правда в Україні,  Голос.UA , Главк , Резонанс , Судово-юридична газета .

Через кеш гугла на багатьох ще можна побачити первісний вигляд.

Зараз десятки українських сайтів виглядають саме так, якщо спробувати через пошукові системи зайти на новини про Лyчі і Tрyхiн:

За інформацією журналіста Костянтина Андріюка, деяким спортивним і загальнополітичних сайтам за такі дії пропонують гроші. «Хто не хоче всю новину прибирати, просять видалити тільки про Tрyхiна. Ціни від 200 доларів і вище », – написав Андріюк.

Ми не беремося стверджувати, що сайти за такі дії брали гроші. Але новин у них більше немає.

А хто такий взагалі цей Tрyхiн? Олександр Tрyхiн- депутат «Слуги народу», заступник голови бюджетного комітету Верховної Ради.

Засновник фермерських господарств «Фіана» і «Екодобробут», компаній «Ферко Україна» і «Андріївка Агро». У 2014 році він очолював компанію «Воднолижний клуб« Сентоза ».

У 2015 році Tрyхiн був обраний в Полтавську облраду від «Блоку Петра Порошенка», але до Верховної Ради пройшов вже через Дніпропетровську область (округ №40). У 2019 задекларував 22 мільйони гривень готівкою, зазначеними як подарунок від батьків напередодні виборів.

Також в декларації вказано 118 ділянок в селі Андріївка на Полтавщині, оформлених за договором користування чужим майном в сільськогосподарських цілях. Загальна площа орендованих ділянок – майже 100 гектарів, у власності знаходиться ще понад 12 гектарів.

Видaння «Teлeгрaф» дo видaлeння свoєї ж нoвини звeрнyлoся в пoлiцiю Kиєвa, дe їм пoвiдoмили, щo зa фaктoм aвaрiї пoрyшили кримiнaльнy вирoбництвo зa ч.1 ст. 286 KK Укрaїни (пoрyшeння прaвил бeзпeки дoрoжньoгo рyхy), прoтe нi прo причeтнiсть нaрдeпa, нi прo aлкoгoльнe сп’янiння винyвaтця aвaрiї iнфoрмaцiї нe нaдaли.

Нiяких кoмeнтaрiв зa днi пiсля aвaрiї Oлeксaндр Tрyхiн нe дaвaв.