Україні та іншим країнам, які мають безвізовий режим з ЄС, ускладнять в’їзд у Шенгенську зону

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

З 2021 року Євросоюз запускає систему авторизації в’їзду в Шенгенську зону для країн, які мають безвізовий режим з ЄС, в тому числі для України. Українці перед поїздкою до країн Шенгену повинні будуть заповнювати онлайн-анкету ETIAS – EU Travel Information & Authorisation System – і платити 7 євро (раз у 3 роки).

Це нововведення почне працювати з 2021 року, при цьому не торкнеться дітей і громадян старших 70 років, пише РБК-Україна.

У системі ETIAS мандрівникам буде необхідно подати онлайн-анкету не пізніше, ніж за 96 годин до вильоту, відзначає видання.

Система буде містити базу даних про перетин всіх мандрівників кордонів Шенгену. Раніше кожна країна зберігала інформацію окремо, тепер це буде централізовано.

Щоб уникнути проблем на кордоні, анкету варто заповнювати мінімум за 4 дні до виїзду.

Авторизація розрахована на короткі поїздки, які можуть тривати до 90 днів. Як йдеться на сайті ETIAS, заповнення форми потребує не більше 10 хвилин.

За оцінками, система ETIAS може обробляти близько 30 млн заявок на рік (кількість іноземних туристів, які щороку в’їжджають в Європу).

Для того, щоб заява була прийнята, оплата візи повинна бути зроблена за допомогою дебетової або кредитної карти. Після отримання оплати запит ETIAS автоматично відправляється і перевіряється системою.

Єдиним офіційним необхідним документом, який повинен бути під рукою при заповненні заяви ETIAS, є біометричний паспорт.

Після успішної реєстрації ETIAS мандрівник отримає повідомлення на свою адресу електронної пошти. Після цього можна їздити в Європу протягом трьох років поспіль на термін до 90 днів або до закінчення терміну дії паспорта.

Share.