Україна розриває дипломатичні відносини з КНДР після визнання “лднр”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Україна розриває дипломатичні відносини з КНДР у відповідь на визнання нею т.зв. “незалежності” “днр” та “лнр”. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій речником МЗС України Олегом Ніколенком, пише “Європейська правда”.

“Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує рішення Корейської Народної Демократичної Республіки визнати так звану “незалежність” тимчасово окупованих російською федерацією територій в Донецькій та Луганській областях України”, – сказано у заяві.

Україна розглядає це рішення як спробу підірвати суверенітет та територіальну цілісність України з боку Пхеньяна, грубе порушення Конституції України, Статуту ООН та основоположних норм і принципів міжнародного права.

“Визнання північнокорейським режимом “суб’єктності” російських окупаційних режимів на Донеччині та Луганщині є нікчемним, не матиме юридичних наслідків та не змінить міжнародно визнаних кордонів України”, – йдеться у заяві.

У відповідь на недружній акт Україна заявляє про розрив дипломатичних відносин з Корейською Народною Демократичною Республікою.

Водночас, політичні та економічні контакти із КНДР не здійснюються через накладені на цю країну міжнародні санкції, наголосили в МЗС.

“Звернення росії до КНДР про підтримку в легітимізації силового захоплення частини української території говорить більше про токсичність Москви, ніж Пхеньяна. В росії більше не залишилося союзників у світі, окрім країн, які залежать від неї фінансово і політично, а рівень ізоляції рф скоро досягне рівня ізоляції КНДР. Україна і надалі максимально жорстко реагуватиме на зазіхання на її суверенітет та територіальну цілісність”, – наголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.