Неділя, 24 Вересня

У Єрусалимі зійшов Благодатний вогонь

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У храмі Гроба Господнього у Єрусалимі зійшов Благодатний вогонь. Чин сходження Благодатного вогню звершив у каплиці Гробу Господнього Єрусалимський патріарх Феофіл. Благодатний вогонь, що символізує воскресіння Ісуса Христа, щороку сходить у Велику Суботу, пише Укрінформ.

Церемонію традиційно очолили грецький Єрусалимський православний патріархат і Єрусалимський патріархат Вірменської апостольської церкви. Вона відбувається в суботу перед святом Воскресіння. У 2020 році – 18 квітня.

Для участі у церемонії до Єрусалиму прибули представники близько 20 церков.

Винесення Благодатного вогню символізує воскресіння Ісуса Христа.

Відбулася хресна хода навколо храму Гроба Господнього. Патріарх Єрусалимський Феофіл наразі зайшов у храм, де має зійти Благодатний вогонь.

Як повідомлялося, цьогоріч через пандемію коронавірусу сходження Благодатного вогню в Єрусалимі відбудеться без присутності паломників та з обмеженою кількістю учасників.

Благодатний вогонь цього року буде за спеціальною процедурою доставлятися до всіх православних вірян у різних країнах, зокрема й України.

За даними посольства Ізраїлю, послу Ізраїлю в Україні Джоелю Ліону передано лампаду представниками УПЦ МП для доправлення її у Єрусалим.

Лампаду з Благодатним вогнем передадуть архієпископу УПЦ МП Антонію, який чекатиме її у літаку в аеропорту “Бен-Гуріон” в Єрусалимі. Потому Благодатний вогонь потрапить до Києва.