У відреставрованій історичній пам’ятці на Львівщині облаштували хостел

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Засновниця ініціативи «Спадщина.Ua» Ганна Гаврилів у відновленій торік історичній пам’ятці селища Розділ на Львівщині обладнала хостел. Його розташували на горищі школи австрійського періоду, там є 22 ліжкомісця. Ідею вдалося реалізувати за кошти гранту, пише Zaxid.net.

«Вирішальним у житті старої школи та й Роздолу загалом став у травні 2021 року невеличкий субгрант, наданий посольством Швеції, агенцією SIDA та ПРООН за заявкою Агенції трансформацій M.CLASS для розвитку мікропідприємництва на території Львівського Опілля. Ідея полягала в тому, щоб створити в громаді 1-2 робочі місця, залучивши біля 2000 USD грантових та співфінансувавши таку саму суму з власної кишені для запуску якогось невеличкого бізнесу в громаді», – пояснила культурна менеджерка Ганна Гаврилів.

Фото: Ганна Гаврилів

Грантова заявка подавалася на створення каварні «Перша кляса», яку мали відкрити саме в тому приміщенні, де колись вчилися першокласники старої школи, та частувати кондитерськими смаколиками від місцевих господинь. За проектом донор профінансував вартість кондитерської вітрини, а власники мали закупити столики з кріслами та літніми парасольками.

Влітку 2021 року кафе запустили експериментально, а повноцінне відкриття планувалося навесні 2022 року. Через війну плани довелося відкласти, а приміщення старої школи заселили переселенці, які користувалися цією вітриною як холодильником.

Фото: Ганна Гаврилів

«В тому гранті ми прописали та спланували, що може десь за якихось років десять зробимо на горищі старої школи хостел. Так-от, кафе ми не запустили, але хостел на 22 спальних місця таки зробили», – зазначила Ганна Гаврилів.

Власниця будівлі наголошує, що вона відкрита до пропозицій.

Фото: Ганна Гаврилів

«Хочемо відновити первісну функцію і на початок літнього сезону відкрити каварню та інші офіси. А хостел будемо використовувати для поселення гостей, адже громада має великий туристичний потенціал. Але розглядаємо й інші варіанти: наприклад, для проживання переселенців», – зазначила ZAXID.NET Ганна Гаврилів.

У цій громаді «Спадщина.Ua» опікується ще двома історичними будівлями. Одну з них, з кінця ХІХ ст., вже відновлену вперше виставили на онлайн-аукціон Prozorro. Її назва Laboratoria / Manufactura, адже, за баченням власників, найкраще застосування для неї – медичні функції, невеличке виробництво з виставковим залом чи адмінбудівля.

Фото: Ганна Гаврилів

Нагадаємо, Ганна Гаврилів купила за оголошенням на OLX двоповерхову колишню школу австрійського періоду площею 570 м2 . За два роки нова власниця зробила ремонт аварійного приміщення і планувала запустити його в експлуатацію у березні 2022 року як мультифункціональний простір для місцевої та сусідніх громад. Нове приміщення призначалося для культурних, освітніх, медично-оздоровчих, спортивних, розважальних і туристичних цілей. Будівля дала можливість розвитку громади, забезпечення її потреб і підтримку дрібного підприємництва.