Понеділок, 19 Квітня

У цьому році День міста Львова офіційно відзначатимуть восени

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Через карантин у цьому році День міста Львова офіційно планують відзначити на початку осені. Проте, за словами мера, все буде залежати від загальної ситуації в країні.

Про це повідомив мер міста Андрій Садовий в ефірі радіо «Львівська хвиля».

«Будемо дивитися, як розгортатиметься ситуація в Україні, і вже тоді прийматимемо кінцеве рішення. Думаю, що відзначатимемо десь на початку осені. Але, наголошую, все залежить від загальної ситуації в країні», – сказав Андрій Садовий.

За інформацією “Твоє Місто“, до 1929 року день міста у Львові відзначали у вересні, проте це свято не виокремлювали з-поміж інших вересневих – як от релігійні свята, свято врожаю, національні свята тощо. Додамо, що на той час головним храмом міста був храм Марії Сніжної, свято якого також відзначали у вересні.

У 1929 році магістрат офіційно затвердив датою святкування Дня Львова кожні перші вихідні вересня. Так тривало до 1939 року – допоки не напала Німеччина. У радянський час день міста як такий не відзначали – його та святкові демонстрації до цього дня відновили у 1986 році.

У 1990 році головним храмом Львова стала церква святого Юра, а Юрій Змієборець замінив Яна з Дуклі на посаді патрона Львова. Утім, святкувати день міста продовжували у вересні. І лише у 2002 році тодішній міський голова Любомир Буняк видав постанову, за якою день міста стали відзначати у день святого Юрія – 6 травня, або у найближчі до нього вихідні. Протягом минулих років день міста відзначають у першу неділю травня.

Share.