У травні цього року у Львові відновлять кабінет тверезого водія

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

У першій половині травня цього року у Львові відновить роботу кабінет тверезого водія, закритий у 2017 році, для проведення медичних оглядів водіїв на виявлення стану алкогольного чи наркотичного сп’яніння, який співфінансуватимуть з обласного та міського бюджетів. Про це повідомили у пресслужбі ЛОДА.

Голова ЛОДА Максим Козицький підписав розпорядження про виділення 36 млн грн на підтримку медичних закладів з обласного бюджету. З цієї суми 1 млн грн виділили на відновлення роботи кабінету тверезого водія.

Спеціалізований кабінет запрацює на базі Львівського обласного медичного центру превенції та терапії узалежнень на вулиці Кульпарківській, 95.

«Певний час не було розуміння позиції Львівської міської ради щодо співфінансування цього кабінету. Голова ОДА скерував відповідного листа щодо співфінансування на 1 млн з міського бюджету, на що міський голова дав згоду. Відтак Максим Козицький розпорядився протягом кількох робочих днів вжити всіх управлінських рішень для відновлення роботи кабінету», – розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Як йшлось у петиції за 6 вересня 2019 року щодо відновлення кабінету, в 2016 році у Львівському обласному наркодиспансері на вул. Науковій, 49 закрили кабінет тверезого водія. Відтоді у Львові було визначено лише 2 медичні заклади, де мали б проводити такий огляд – Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги та 8-ма міська клінічна лікарня. Проте часто, коли поліція зупиняла водія з ознаками сп’яніння, а водій відмовлявся від огляду на місці, поліцейські мали везти його до одного з цих медзакладів.

У закладах ж водії очікували на прийом лікаря в загальній черзі, а оглядів на стан наркотичного сп’яніння у цих лікарнях узагалі не здійснювали, тому що реактивів для проведення відповідних лабораторних досліджень у закладах не було. Як наслідок, скласти адмінпротокол на водія з ознаками сп’яніння у Львові й області фактично не було можливо.

Петиція щодо відновлення набрала необхідні 1000 голосів, була підтримана в облраді та скерована в ЛОДА «для вивчення і надання пропозицій щодо позитивного вирішення цього питання».

Нагадаємо, кілька років тому кабінет закрили через велику кількість скарг на корупцію. У жовтні 2016 року відбувся скандал із ексголовою Жовківської РДА, яку визнали тверезою за результатами аналізу, проте поліцейські помітили явні ознаки сп’яніння.

Share.