Понеділок, 4 Грудня

У США вимагають від Байдена дати пояснення щодо Єрмака та його імовірних зв’язків з росією

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Учасниця Палати представників США Вікторія Спартц у п’ятницю, 8 липня звернулася до президента Джо Байдена з проханням надати пояснення щодо процедур нагляду, зокрема пов’язаних із главою Офісу президента України Андрієм Єрмаком. Про це йдеться у листі членкині Конгресу США, пише Твоє Місто.

Частина листа Вікторії Спартц до президента прихована від публікації та закрита чорною плашкою, відтак, зміст цього фрагмента не уточнюється. У загальному описі листа зазначається про наявність різноманітних розвідувальних даних щодо дій Єрмака в Україні та його імовірних зв’язків з росією.

Також конгресвумен зауважує, що глава Офісу президента Єрмак призначив своїм заступником з питань правоохоронної діяльності для боротьби з корупцією Олега Татарова, тоді як він понад рік затримує призначення незалежного антикорупційного прокурора, що призводить до непрацездатності САП та НАБУ.

Спартц зазначає, що у 2020 році Татаров до свого призначення перебував під слідством НАБУ, де його справу нібито неналежним чином передали звичайному прокурору та закрили. Також він був високопосадовцем міліції за колишнього президента Януковича та переслідував учасників Євромайдану.

«Оскільки президент Зеленський дуже наполегливо працює над розбудовою альянсів із Заходом і нашою країною, наш обов’язок повідомити йому, якщо ми можемо мати якісь занепокоєння щодо ключових людей в його оточенні. Це також наш обов’язок перед хоробрими українськими воїнами та сильним українським народом, який бореться за свободу та міжнародний порядок для всіх нас», – йдеться у листі Вікторії Спартц.

В українському МЗС відреагували на заклик членкині Палати представників США Вікторії Спартц до Джо Байдена перевірити «російські зв’язки» глави Офісу президента Андрія Єрмака. Представник міністерства Олег Ніколенко розкритикував таке звернення, зазначивши, що це «є неприхованою спробою повернути в американську політику класичні наративи російської пропаганди про начебто зв’язки керівництва України з Росією і втягнути нашу державу у внутрішню політику США».

«Радимо пані Спартц полишити спроби заробити собі додатковий політичний капітал на безпідставних спекуляціях довкола теми війни в нашій країні та горі українців. Особливо цинічними є маніпуляції про Україну та її керівництво від конгресвумен українського походження», – зазначив він.

З його слів, конгресвумен Спартц має припинити підривати наявні механізми надання США військової допомоги для України. Оскільки українська сторона максимально відкрито взаємодіє з американськими партнерами, надаючи їм вичерпну інформацію про використання техніки. Відтак, подальша бюрократизація та затягування процесу тільки зіграють на руку кремлю.

Нагадаємо, 11 лютого 2020 року Володимир Зеленський своїм указом звільнив з посади глави Офісу президента Андрія Богдана та відповідним указом призначив на цю посаду Андрія Єрмака.