Вівторок, 30 Листопада

У Східниці раптово збільшився список невідомих виборців

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Виборчі фaльсифікації. У Східницькій ОТГ Львівської області за останній місяць список виборців збільшився майже на 1,5%. Люди з різних регіонів раптово “вирішили” голосувати саме тут. Місцеві побоюються, що на дільниці чужинців будуть возити автобусами. Бо за адресами, де проживає двоє людей, надходить з десяток запрошень. Поліція вже відкрила кримiнaльне провадження.

Там виявлено масову зміну виборчої адреси мешканцями інших областей, які будуть голосувати на місцевих виборах у Східниці. Загалом для голосування у селищі зареєструвалися 185 нових виборців, за однією із адрес – 35 осіб.

За даними «Опори», щонайменше за чотирма адресами у селищі Східниця з’явилися 62 нових виборців, загалом їх виявлено 185 (1,34% усіх виборців), що для маленького селища може мати вплив на результати виборів.

У більшості випадків голосувати у Східниці виявили бажання чоловіки і жінки з однаковими прізвищами, які не мають жодного відношення до помешкань, де вони зареєструвалися. В «Опорі» наголошують, що це може свідчити про спробу використання технології впливу на результати голосування 25 жовтня у Східницькій селищній територіальній громаді.

«Я пішла звірити списки виборців. Переглядаючи по вулицях побачила, що за адресою на вулиці Зарічній багато людей. Там мій дядько проживає, але він зареєстрований на іншій вулиці. А за адресою, за якою була зареєстрована його дружина, яка пoмeрла два тижні тому – 35 осіб. То нереально. Тих людей там ніколи не було, чужі люди, не місцеві, нам не знайомі. Я зрозуміла, що пахне фaльcифікацією», – розповіла кандидатка на посаду Східницького селищного голови Ірина Журавчик.

Щодо виявленого факту 15 жовтня жінка написала заяву у Східницьку селищну територіальну виборчу комісію. А наступного дня повідомила про інцидент у поліцію.

З власних джерел «Опорі» вдалося дізнатися, що прізвище, ім’я, по-батькові, дата народження виборців, які змінили виборчу адресу на цей будинок на вулиці Зарічній, повністю збігаються з даними людей, які раніше були прописані у Кіровоградській області – 10 осіб, Сумській області – 6 осіб, Черкаській області – двоє осіб, Полтавській області – двоє осіб, Київській області – двоє осіб. По одній особі з Харківської області, зі Львова, Луганська та Чернігова. Інформацію про 10 осіб встановити не вдалося.

За цим фактом поліція розпочала рoзслідування за ч.1 ст.158 ККУ. Якщо буде деведене надання нeправдивих відомостей до реєстру виборців або несанкціоноване втручання в роботу цього реєстру, винним зaгрoжує позбавлення вoлі на стрoк від двох до чотирьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років.

Share.