У печінці 12-річної дівчинки на Львівщині виявили рідкісних гельмінтів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Львівщині зареєстрували випадок рідкісного паразитарного захворювання – ехінококоз. Гельмінти вразили печінку 12-річної дівчини з Золочівського району, спричинивши кісти цього органу, пише ZAXID.NET.

У четвер, 21 липня, керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко-Тімко розповіла, що 12-річна дитина поступила в хірургічне відділення стаціонару зі скаргами на різкий біль у правому підребер’ї. Під час проведення УЗД-діагностики було виявлено кісти печінки. Хірурги провели лапароскопічне оперативне втручання, а вміст кісти скерували в паразитологічну лабораторію. Аналізи підтвердили діагноз «ехінококова кіста печінки».

У обласному центрі контролю та профілактики хвороб уточнили ZAXID.NET, що рідкісне захворювання діагностували у 12-річної дівчини з Золочівського району. Дитину спершу госпіталізували в районну лікарню з симптомами гострого живота, а потім в обласну лікарню «Охматдит», де і прооперували.

За даними епідеміологині, джерелом інфікування паразитами могла стати собака. Також з’ясувалося, що на господарстві родини є інші домашні тварини – свині, кози, корова.

Наталія Іванченко-Тімко зазначила, що ехінококоз є досить рідкісним захворюванням – від 1 до 220 випадків на 100 тисяч населення. Також є певні труднощі у діагностиці дитячого ехінококозу, тому він залишається серйозною проблемою для здоров’я.

Ехінококоз – тяжкий хронічний гельмінтоз, при якому у печінці, легенях та інших органах людини утворюються кісти. Ехінококозом може захворіти будь-яка людина, імунітету проти цієї хвороби немає. Більший ризик захворіти мають люди, які тісно контактують з домашніми тваринами, у першу чергу з собаками. Хвора людина не є небезпечною для оточуючих. Джерелом інфікування є м’ясоїдні тварини (домашні собаки, вовки, куниці тощо), у кишківнику яких паразитує зрілий гельмінт. Собаки в свою чергу заражаються при поїданні внутрішніх органів великої рогатої худоби та свиней з ехінококозними пухирями.

Інфікування людини відбувається під час споживання овочів, ягід, води, забруднених виділеннями хижаків, що містять яйця гельмінта, а також при тісному контакті з собаками. Єдиним радикальним методом лікування ехінококозу є хірургічний.