Вівторок, 29 Листопада

У новорічну ніч депутати Верховної Ради втратили свою недоторканність

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

З 1 січня 2020 року набуває чинності один з перших законів, прийнятих новообраною Верховною Радою – про зняття депутатської недоторканності.

Верховна Рада 3 вересня 2019 року внесла зміни до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів. Закон був ухвалений депутатами та в тому ж місяці підписаний президентом.

Відтепер у Конституції немає положення, яке гарантувало б народним обранцям депутатську недоторканність. Для затримання депутата чи притягнення його до кримінальної відповідальності з 1 січня не потрібен буде спеціальний дозвіл (постанова) Верховної Ради, як це було досі.

Генпрокурор України отримує монополію на відкриття кримінальних проваджень щодо нардепів – лише він може внести до ЄРДР відповідні відомості.

Окрім того, проводити досудове розслідування кримінальних справ, відкритих стосовно народного депутата, мають право лише слідчі НАБУ та центрального апарату ДБР. Про затримання нардепа, повідомлення йому про підозру обов’язково повідомляється голова ВРУ.

Водночас депутати не нестимуть юридичної відповідальності за свої висловлювання у парламенті або за результати голосування. Виняток становитиме відповідальність за образу або наклеп.