У Німеччині заборонили продаж одноразових посудин, пластикових трубочок і ватних паличок

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Влада Німеччини заборонила продаж одноразових пластикових трубочок, харчових контейнерів і приладів, які не можна переробити і використовувати повторно. Так в країні хочуть скоротити кількість сміття на 20%.

Ця ініціатива пов’язана з директивою Євросоюзу, спрямованою на скорочення кількості пластику, що забруднює довкілля.

Влада вимагає припинити продаж пластикових предметів, в тому числі тарілок, паличок для перемішування і утримувачів для кульок з 3 липня 2021 року. У разі, якщо влада виявлять незаконне виробництво, то на підприємство буде накладено штраф у розмірі 100 000 євро.

Міністр навколишнього середовища Свен Шульце зазначила, що це важливий крок для відмови від пластику. Вона додала, що до 20% сміття, яке збирається в парках і громадських місцях – це одноразовий пластик, його «легко замінити на багаторазові столові набори». При цьому пластик розкладається десятиліттями, а мікроскопічні частинки потрапляють всередину риб, птахів та інших тварин.

Раніше уряд Німеччини розробив план відмови від пластика – він складається з п’яти пунктів. Одна з найважливіших вимог – це заборона товарів із пластику, які не можуть піти на утилізацію і використовуватися повторно. В першу чергу, мова йде про одноразовий пластиковий посуд, пляшки і трубочки.

При цьому влада вже заборонила упаковувати товари в пластикові пакети і продавати пластикові пляшки. У міністерстві охорони довкілля заявили, що компанії, які будуть використовувати в своїй продукції матеріал, придатний для вторинного застосування і екологічної утилізації, отримають додаткові бонуси від уряду.

Нагадаємо, з середини червня цього року компанія “МакДональдз Україна” поступово почала переходити на паперові стакани для холодних напоїв, відмовляючись від пластика.

Share.