П’ятниця, 19 Липня

У Львові збирають гроші на протез руки для 22-річного військового

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

22-річний військовий Сергій Костюченко ледь не загинув під час ворожого обстрілу на Луганщині. Юнак втратив праву руку, а на лівій – пошкодив нервові закінчення, тому може залишитись і без неї. На біонічний протез потрібно від 20 до 40 тисяч євро, збір оголосили Національний реабілітаційний центр «Незламні» спільно з благодійною платформою Dobro.ua. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської міськради.

Сергієві Костюченку із Житомирщини – 22. Ще підлітком був з татом на Майдані і завжди хотів захищати Україну. Відтак два роки тому підписав контракт зі Збройними Силами. Воював на сході, із самого початку повномасштабного вторгнення Росії його з побратимами перекинули під Київ. Ірпінь, Буча, Мощун, далі була Луганщина.

29 травня Сергій отримав поранення. Коли почався артобстріл, хлопець був у полі і пам’ятає лише вибух. Коли розплющив очі, правої руки вже не було, ліва була пошкоджена, були посічені ноги. Він не міг встати і не міг покликати на допомогу – легеня була розірвана.

Військовий пригадує: чекав смерті, бо було дуже боляче. Єдине, за що хвилювався, що його тіла не знайдуть. Тієї миті на машині повз проїздив побратим. Сергій з останніх сил підняв ногу. І той його побачив. Далі – реанімація.

Коли Сергій отямився, вирішив, що покине свою кохану Юлю, аби не обтяжувати її. Вона ж розшукала його через побратимів і приїхала. Коли зайшла в палату, Сергій розплакався, а Юля запропонувала одружитися. Пара побралася просто в лікарні.

Нині подружжя перебуває у Національному реабілітаційному центрі «Незламні», що діє при Першому медоб’єднанні Львова. Приїхали сюди, коли почули, що тут запустили біонічне протезування і вже поставили першу таку руку десантнику.

Хлопець не сумнівається, що ті, кого захищав він, про нього потурбуються. Адже каже: коли люди чують, що він військовий, не беруть навіть грошей за каву. На питання, чи позаду важкий шлях, Сергій із Юлею відповідають: «Ні. Попереду важкий, але ми його пройдемо. Все буде добре. Ми разом».

На біонічний протез руки для Сергія Костюченка потрібно від 20 до 40 тисяч євро. Долучитися до збору може кожен, для цього варто перейти за цим посиланням.