Четвер, 23 Березня

У Львові з 1 січня подорожчає водoпoстaчaння тa вoдoвiдвeдeння

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

НКРЕКП затвердила ЛМКМ «Львівводоканал» запропоновані львівським підприємством тарифи на централізоване водопостачання і водовідведення у 2022 році. Про це є інформація на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

НКРЕКП затвердила ЛМКМ «Львівводоканал» запропоновані львівським підприємством тарифи:

– з реалізації води іншим підприємствам водопровідно-каналізаційного господарства – гуртовий тариф з водопостачання за 1 куб. м (без ПДВ) – 6,45 грн, гуртовий тариф з водовідведення за 1 куб. м (без ПДВ) – 1,91 грн.

– на централізоване водопостачання та водовідведення для всіх інших споживачів: відповідно з водопостачання 14,41 грн і з водовідведення 7,16 грн за 1 куб. м (без ПДВ).

На сайті ЛМКМ «Львівводоканал» повідомлення про нові тарифи для побутових споживачів у 2022 році ще немає.

За даними НКРЕКП, 21 грн 57 коп (без ПДВ) коштуватиме населенню Львівської територіальної громади 1 кубометр централізованого водопоспоживання – попередня ціна була 18 грн 89 коп, а це означає, що послуга подорожчала на 14,2%. У цій ціні водоспоживання: 14,41 грн (без ПДВ) – за 1 кубометр водопостачання і 7,16 грн – за 1 м куб водовідведення.

У Дрогобичі, наприклад, ці тарифи значно вищі: діючий тариф водоспоживання – 28,53 грн (19,48 грн + 9,05 грн), а новий – аж 36,13 грн (23,85 грн + 12,28 грн) за 1 м кубічний.

НКРЕКП запевняє, що нові тарифи сформовані з врахуванням:

– узгоджених з органами місцевого самоврядування (читайте – Львівською і Дрогобицькими міськими радами – DL) річних планів ліцензованої діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення;

– норм питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів;

– індивідуальних технологічних нормативів використання питної води, затверджених органами місцевого самоврядування.