Середа, 29 Листопада

У Львові вирішили залишити талони на прийом до лікаря

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

І лікарів додому хворі викликатимуть за старими правилами, повідомляє ZAXID.NET.

У Львові й надалі на прийом до лікаря можна буде потрапити по талону, не дивлячись на те, що наказ МОЗ №157 від 13 березня їх скасував. Медики Львова на нараді дійшли висновку, що для того аби уникнути черг і нарікань львів’ян, талон на прийом до лікаря і журнал виклику лікаря додому наразі треба залишити.

Наказ МОЗ, який скасував «непотрібні та застарілі медичні облікові форми», зокрема, талон на прийом до лікаря, талон амбулаторного пацієнта, медичну карту дитини, книгу запису викликів лікаря додому тощо, і лікарі, і пацієнти сприйняли неоднозначно.

МОЗ запевняє, що звільнив лікарів від величезної паперової роботи й у них тепер буде більше часу на пацієнтів. Але серед пацієнтів виникли побоювання, що скасування талону на прийом до лікаря, може призвести до черг і їм під кабінетом лікаря доведеться прочекати чи не півдня.

ZAXID.NET попросив головного медика Львова Володимира Зуба пояснити, що зміниться для львів’ян з прийняттям наказу МОЗ. Як їм тепер потрапити на прийом до лікаря?

За словами Володимира Зуба, у четвер, 15 березня, медики Львова на нараді обговорили цю ситуацію і дійшли висновку, що талони наразі треба залишити.

«Те, що наказ МОЗ відміняє застосування деяких медичних форм, не означає, що він забороняє їх використання. Виходячи з практики і ситуації, яка є сьогодні з впровадженням медреформи, ми прийняли рішення: талон запису на прийом до лікаря, як інструмент формування і регулювання черги, залишаємо і будемо використовувати й надалі до того часу, доки повноцінно не буде запроваджено електронну реєстрацію пацієнтів», – повідомив Володимир Зуб.

За словами головного медика Львова, ще один документ із тих, що скасовує МОЗ, у Львові й надалі буде діяти – журнал реєстрації викликів лікаря додому. Виклики лікаря додому і фіксування цих викликів будуть здійснюватися так, як і раніше, до того часу, поки не будуть підписані декларації пацієнтів з сімейними лікарями.

«От коли львів’яни підпишуть декларації з сімейними лікарями й будуть мати можливість зателефонувати їм і безпосередньо зі своїм лікарем вирішити, потрібний виклик додому чи ні, тоді журнал викликів лікаря додому дійсно стане не потрібний», – каже Володимир Зуб.