П’ятниця, 24 Вересня

У Львові воїни АТО представили 4-метрову маріонетку «Дерев’янко»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

14 січня, на старий Новий рік, у Львові відбулась презентація велетенської дерев’яної маріонетки для вуличних вистав. 4-метрового дерев’яного чоловічка упродовж минулого року створювали учасники бойових дій. Про це пише агенство “Кримські новини”.

© qha.com.ua

Ідея створення Дерев’янка належить воїну-добровольцю Назару Витрикушу. Ще до війни він розробив креслення маріонетки. Після повернення з війни його мрію допомогли втілити побратими. Шість місяців знадобилось десятьом добровольцям, аби вдихнути життя у свого Дерев’янка. Спільна праця стала новим досвідом та арт-терапією для ветеранів, які зі створення Дерев’янка розпочинають «Театр вуличної маріонетки». На черзі — розробка сценарію та режисура вуличних вистав.

© qha.com.ua

Висота дерев’яного чоловічка — 4,2 м. Вага — 620 кг. Маріонетка пересуватиметься за допомогою телескопічного автонавантажувача, імітацію кроків виконуватимуть учасники проекту за допомогою спеціальних кріплень. Керувати Дерев’янком одночасно мають 10 хлопців. Це будуть видовищні дійства з музичним супроводом, вигадливими костюмами та залученням глядачів.

© qha.com.ua

Робили конструкцію з хлопцями ми по черзі, спершу вечорами збирались, для нас це все нове було та і у кожного ще є сім’я та робота. Тому працювали ще від літа, але за останній тиждень все одно зробили чимало, — розповів у коментарі доброволець батальйону “Чернігів” й співорганізатор феставалю Юрій Бубас й додав, що аналогів їхній роботі немає, тож лялька є унікальною.

© qha.com.ua

Вже незабаром Дерев’янко стане героєм яскравих вуличних вистав в Україні та їздитиме на фестивалі за кордоном, щоб тішити дорослих та малих. Розпочав свою історію дерев`яний гігант із доброї коляди.

На вечірньому концерті-презентації у парку Культури ім. Б. Хмельницього виступили діти з прифронтових територій, дитячий хор «Жайвір», гурт «LIRWAK», Derrick & Tonika, DJ Garry Shumoff, який теж воював добровольцем на Сході.

Share.