Субота, 20 Квітня

У Львові відтворили перший в українській історії футбольний матч

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Вчора, 2 травня, у Львові, у Стрийському парку, відтворили перший футбольний матч в українській історії, який відбувся у місті 14 липня 1894 року. Обидві команди – сформовані збірні дітей зі Львова та Кракова – перевдягнулися в ретро-форми та зіграли між собою ретро-м’ячем. Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

Спортивний журналіст Іван Яремко розповів, що тоді футболісти обидвох команд товариства «Сокола» зі Львова та Кракова навіть правил не знали та й не вміли добре копнути по м’ячу. А стадіон збудували спеціально до події. Він вміщував понад 7 тисяч глядачів. Історичний матч закінчився перемогою львів’ян з рахунком 1:0. На реванш гості з Кракова чекали 12 років, однак у наступному матчі знову програли.

Варто зауважити, що організатори реконструкції історичного матчу XIX ст. не зовсім дотрималися історичної правди, оскільки сьогодні матч тривав два тайми по шість хвилин і закінчився нічиєю 0:0. Львів’яни грали у темно-синіх трусах, краків’яни – у сірих.

А вже сьогодні, 3 травня, львівський спортивний клуб «Погань» спільно зі спортивними діячами Кракова проведуть дитячий футбольний турнір. Участь у ньому візьмуть такі команди: «Вісла» Краків, «Гарбарня» Краків, Футбольна Академія «21», «Погонь» Львів, «Галичина» Львів, «Рух» Винники-Львів.

Довідка:

14 липня 1894 року у Львові відбувся перший в українській історії футбольний матч. 1894 року у Львові завершили будівництво на території теперішнього Стрийського парку стадіону британського стилю з футбольним полем і трибунами на 7 000 місць.

Тоді ж відбулася визначна подія в історії українського футболу – перший футбольний матч між командами товариства «Сокіл» Львова і Кракова. «Gazeta Lwowska» повідомляла, що львівські футболісти грали у сірих гімнастичних штанях і білих футболках, а футболісти Кракова – у синіх штанях і білих футболках.

За умовами гри, матч тривав до першого гола і львів’яни перемогли. М’яч у ворота суперників на 6-й хвилині гри забив 16-річний учень Львівської учительської гімназії Володимир Хомицький.