У Львові відкрили виставку “На спомин про Іловайськ”

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

У Львові біля пам’ятника Тарасу Шевченку на проспекті Свободи презентували виставку, присвячену річниці виходу українських військових з Іловайського котла, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Світлини передають хроніку подій впродовж 21-29 серпня. У ці дні зaгинyли 366 військових та добровольців, сотні були поранені та потрапили в полон. Авторами світлин є четверо цивільних фотографів – Олександр Глядєлов, Макс Левін, Максим Дондюк та Маркіян Лисейко.

Про ідею створення виставки розповів один з авторів, фотокореспондент агентства Маркіян Лисейко.

Фото Укрінформ

“На початку війни в нас не було людей, які б фіксували бойові дії. Ну, приїжджали журналісти за матеріалами, які треба було зразу відписати, фотографували здалеку техніку, брали інтерв’ю і все. А я хотів фіксувати події, які відбуваються. Як і в Іловайську, так і після, ми довший час працювали неофіційно, без акредитації… Приїжджали просто по знайомству, але обіцяли і виконували ту обіцянку не публікувати фото, поки батальйон або підрозділ не виходив з бойових позицій”, – розповів Лисейко.

Але, за його словами, знімали тоді все – і бої, і обстріли, і позитивні моменти, і негативні. Тому ця виставка з’явилася лише через рік після подій в Іловайську: “Ми зважали на те, що більшість зображених на цих фото були в полоні і боялися, щоб не нашкодити”.

Як зазначила організатор Олена Живко, раніше виставка була представлена в Харкові, Сумах, Києві, Тернополі, Івано-Франківську та Хмельницькому.

Документальну фотовиставку “На спомин про Іловайськ” можна буде оглянути до 29 серпня, в цей же день аналогічну експозицію представлять у Києві.

Share.