У Львові відкрили перший в Україні громадський безводний туалет

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

За ініціативи громадських організацій «Плато» і «Екотерра» у просторі міського садівництва і городництва «Розсадник» в парку «Залізна вода» запрацювала перша в Україні громадська «суха» вбиральня. Про це ZAXID.NET повідомили у ГО «Плато».

Приміщення вбиральні ззовні майже не відрізняється від звичайного вуличного туалету. Головна відмінність – зсередини: спеціальна форма вмонтованого сидіння, що дозволяє відокремлювати рідкі та тверді відходи.

Сидіння від шведського бренду Separett подарували простору партнери з Коаліції Чиста Балтика. Систему під’єднали до двох окремих ємностей: одна для збору сечі, інша – для фекалій. Після звичного користування туалетом тверді відходи рекомендується присипати деревною тирсою або стружкою. По мірі заповнення ємностей, їх потрібно буде замінювати.

Але проблему відходів також пропонують перетворити у рішення.

«Сечовина – це, по суті, азотне добриво, і за півроку її можна повторно використовувати для удобрення присадибних ділянок, у сільському господарстві. Те ж можна сказати за тверду фракцію, що з часом може бути перекомпостованою. Ми маємо необмежений ресурс і можемо бути частиною природи, не виходити з неї», – говорить президентка Львівської міської громадської організації «Екотерра» Наталія Чоловська.

Експериментальне влаштування безводного туалету підтримали і в управлінні екології та природних ресурсів ЛМР.

«За розрахунками, один мешканець використовує понад 14500 літрів води на рік лише для змивання в туалеті. Зазначимо, що в нас немає можливості розподілу води на питну та технічну. Тому такий об’єм дорівнює 60 000 склянкам питної води», – говорить в.о. начальника управління екології ЛМР Галина Микітчак.

Туалет у «Розсаднику» став першою безводною вбиральнею у громадському просторі не тільки Львова, але й України в цілому.

«Місія “Розсадника” – екопросвітництво та популяризація природоорієнтованих рішень. На регулярній основі ми проводимо різноманітні заходи, більше 2500 людей вже відкрили для себе простір, а тому питання появи вбиральні було доволі гострим. Ми радіємо, що вдалося знайти дружнє для довкілля рішення та водночас зробити простір більш комфортним для відвідувачів», – говорить співзасновник простору та виконавчий директор ГО «Плато» Микола Рябика.

«Розсадник» – публічний простір популяризації міського садівництва та городництва, який з 2021 року розбудовується у парку «Залізна вода» силами громадських організацій «Плато» та «Екотерра», небайдужих мешканців, міжнародних інституцій, свідомого бізнесу за підтримки управління екології та природних ресурсів Львівської міської ради та ЛКП «Зелений Львів».