Понеділок, 27 Червня

У Львові відкрили гігантський мурал Андрея Шептицького

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

З нагоди святкування 155-ої річниці від дня народження митрополита Андрея Шептицького сьогодні, 29 липня, на вулиці Червоної Калини, 64 урочисто відкрили символічний стінопис (мурал) із його зображенням. Це 4-ий із 6 творів мистецтва, які створюють на багатоповерхівках міста у межах проекту «Генії з мікрорайонів: шість районів, шість муралів, шість особистостей».

На муралі митрополита Андрея Шептицького зображено двобічно: з однієї сторони — як молодого графа та мецената, а з іншої – як мистецького та громадського діяча, якого зображує український галицький художник Михайло Мороз. Над муралом працювали такі художники: Святослав Владика, Валентин Гричишов, Наталія Пальчинська, Микола Куцик, Ольга Дмитрук, Глафіра Щербак та група Sacred Universe.

Під час відкриття також виступив колектив дитячої школи мистецтв № 5 м. Львова «Львівські фанфари».

«Він вражав мужністю і відвагою, смиренням досягнув величність, а убогістю — багатства. Туди, де приходив цей чоловік, розквітало все. Він присвятив своє життя, щоб любити народ, щоб дбати про молодь. Завдяки йому ми, українці, навчились господарювати й досягати успіхів. Ось і сьогодні, за ініціативи управління культури міської ради, міського голови та стараннями художника Святослава Владики і їхньої асоціації, ми отримали на муралі молодого і вже зрілого митрополита», — сказав о. Орест Фредина, парох парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ.

У Львові раніше планували прикрасити шість будинків зображеннями відомих особистостей, які мешкали в місті.

Першими обрали шість особистостей, які будуть зображені на будинках шести районів Львова, де вони жили, творили й працювали: Олена Степанів, Юрій Вербицький, Василь Сліпак, Захер Мазох, Борис Возницький та Дебора Фогель.

Стінопис із портретом Василя Сліпака вже відкрили на вул. Дорошенка та мурал присвячений Борису Возницькому.

Зазначимо, що мурал намальовано за кошти, передбачені в міському бюджеті Львова на реалізацію заходів програми «Львів 2020: Фокус на культуру». Як партнери, долучилася Національна мережа фірмових салонів Sadolin в Україні.

Share.