Субота, 20 Квітня

У Львові створюють швейну фабрику для ВІЛ-інфікoваних жінок і тих, які хворіли на тубeркульоз

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівські благодійники з фонду «100% життя» створили новий проект соціального підприємства для ВІЛ-інфікoваних жінок та тих, котрі перехворіли на туберкульоз. Окрім цього, там знайдеться місце також для людей, які звільнилися з місць позбавлення волі або ж пoстраждали від дoмашнього наcильства.

Це швейне підприємство допоможе його працівницям адаптуватися після складних життєвих ситуацій.

Нове соціальне підприємство організовують на території Психіатричної лікарні у Львові. Площа приміщення, в якому незабаром відкриється швейна фабрика – майже 200 квадратних метрів. Там вже розпочалися ремонтні роботи.

«У цьому приміщенні плануємо розмістити адміністративну частину, а також зробити навчальний центр для жінок, які будуть тут працювати. Вони зможуть отримати нову професію і працевлаштуватися вже в нас», — розповіла асистентка БО «100% життя» у Львові Софія Предка.

Увесь прибуток фабрики інвестуватимуть в зарплати і розвиток проєкту. Продукцію постачатимуть комунальним підприємствам і місцевому бізнесу. Наразі для ремонту приміщення благодійникам не вистачає кількадесят тисяч гривень, тому вони звернулись по допомогу.

Благодійний фонд «100% життя» уже закупив швейне обладнання й частину меблів. Залишилося лише зробити ремонт: облаштувати підлогу й стіни, підвести до робочих місць електрику. За підрахунками організаторів, для цього необхідно 90 000 гривень. Вже вдалось зібрати 60 тисяч, залишилось ще 30 тисяч.

«Ми зараз проводимо збір на платформі Startera, і в нас залишилося менше десяти днів, аби зібрати 30 тис. грн. На даному етапі ми вже зібрали 60 тис. грн. Ми дуже вдячні тим людям, які зробили пожертви для нас. І сподіваємося, що знайдуться ще люди, які підтримають таку ідею і зможуть теж до неї долучитися», — додає Софія.

Її колега Жанна Матвейко — ВІЛ-інфікована. Жінка каже: для вразливих верств населення просто необхідні такі підприємства, де вони почувались би вільно.

«Вимоги роботодавців дуже є до тих людей зухвалі. Я не кажу, що вони погані. Але нам це виробництво дуже потрібно для того, щоб ті люди, які пережили і пролікувалася від туберкульозу, знали, що в соціумі їх приймають. Люди, які хворіють на ВІЛ, щоби вони знали, що їх приймають», — каже соціальна працівниця Жанетта Матвейко.

Ремонти планують закінчити до кінця 2020 року. А в останній день року, 31 грудня, хочуть відкрити швейну фабрику. Інформацію про проект та можливість долучитися – за посиланням.