Субота, 25 Вересня

У Львові показали, як реставрують найменшу у світі Біблію

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Львові розпочали реставрувати унікальну, найменшу у світі Біблію. Її розміри всього п’ять з половиною на три з половиною сантиметри. Видане святе письмо у XVIII столітті і за словами зберігачів таких у світі лише з десяток, в Україні – це єдиний екземпляр, інформує ТСН.

Директор університетської бібліотеки одягає спеціальні бавовняні рукавички і дістає з шафи крихітну книжечку. Це віршована Біблія надрукована в Гаазі 1752 року. Її автор Дюбуа вмістив у міні-форматі короткий зміст Старого і Нового Заповіту .

«Це був період великих експериментів не тільки в науці, культурі, мистецтві, естетиці, втім, і в естетиці книги. Книга є оправлена відповідно до усіх правил, засад того часу, ми бачимо тут дещо пошкоджений корінець. Ми бачимо шкіряну оправу з слідами тиснення мініатюрного», – розповідає директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім.І.Франка Василь Кметь.

Книга потрапила до університетської книгозбірні у 30 роках XX століття з колекції відомого бібліографа Козіброцького. Таких мініатюрних Біблій у світі близько десятка, в Україні – це єдиний екземпляр.

Розміри Біблії – всього 5,5 на 3,5 сантиметри. Видане Святе Письмо у XVIII столітті, таких у світі лише з десяток. Реставратори кажуть, що на роботи витратять близько півроку, адже книгу треба повністю розмонтувати, а потім знову зібрати докупи.

У Львові розпочали реставрування найменшої у світі Біблії

У Львові розпочали реставрування найменшої у світі БібліїРозміри Біблії – всього 5,5 на 3,5 сантиметри. Видане Святе Письмо у XVIII столітті, таких у світі лише з десяток. Реставратори кажуть, що на роботи витратять близько півроку, адже книжку треба повністю розмонтувати, а потім знову зібрати докупи. Більше новин дивіться на сайті http://tsn.ua/video/video-novini

Opublikowany przez ТСН na 31 stycznia 2018

У колекції стародруків і рідкісних видань університетської бібліотеки це найменша книга.

Найменша книга, але найбільше клопоту з нею буде – певна реставратор Євгенія. Вона вперше відновлюватиме таке мініатюрне видання. Каже – роботи майже на півроку, адже Біблію треба повністю розмонтувати, а потім знову зібрати докупи.

На столі у реставратора інструменти хірурга і стоматолога. Євгенія жартує, мовляв лікує книжки і запрошує через кілька місяців подивитися на здоровий оновлений раритет.

Share.