Вівторок, 7 Лютого

У Львові почали монтувати перше контейнерне містечко для переселенців

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові сьогодні, 7 квітня, розпочали облаштовувати перше контейнерне містечко для тимчасового перебування українців, які змушені евакуюватись із гарячих точок. Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий, пише Твоє Місто.

Наразі тут встановлять 70 житлових контейнерів, у яких зможуть жити понад 350 людей. В одному будиночку можуть жити 2-4 людини. Всередині є меблі, світло, тепло. Санвузли та їдальня будуть розташовані на території містечка.

«Починаємо будувати тимчасове житло для переселенців. Вранці до Львова приїхали 3 тисячі людей зі Слов’янська, Краматорська, тому буде ще хвиля. Багато приїжджають студентів зі сходу, тому ми вибрали для них цю локацію в одному із парків міста, поруч із УКУ», – розповів міський голова.

Загалом у місті облаштують три таких містечка на 300 будиночків. Контейнери приїхали з Польщі як подарунок від польського уряду.

«Вода, каналізація, душові, туалети, контейнери для приготування їжі – до кінця тижня вибудуємо містечко, щоб забезпечити тут всі необхідні умови. Але це буде тимчасове проживання, до кінця літа. Згодом тут планують облаштувати спортивний рекреаційний майданчик», – повідомив міський голова.

Він зазначив, що із 200 тисяч переселенців у Львові, за прогнозами, залишаться 50 тисяч людей, для них планують облаштувати 1 млн метрів квадратних житла.

Міський голова також анонсував будівництво двоповерхових дерев’яних котеджів з більш комфортними умовами. Будуватимуть дерев’яні будиночки за кошти Червоного хреста, ЮНІСЕФУ, ООН.

Також у Львові побудують хостел для 160 людей у районі Тракту Глинянського. Це буде житло, зокрема, для жінок з дітьми та майбутніх мам.