Середа, 29 Листопада

У Львові під звуки вибухів провели дві складні операції 11-річним пацієнтам

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові дітям провели дві складні операції під час масованої ракетної атаки. Дівчинці провели додаткову фіксацію голівки стегра. У хлопця виявили гострий апендицит і терміново зробили лапароскопічну апендектомію.

Про це повідомили в Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі.

Львівський ортопед разом із швейцарським колегою провели дівчинці додаткову фіксацію голівки стегна справа – щоб убезпечити від травми внаслідок надмірного навантаження після операції на лівому стегні.

«Коли пролунав сигнал тривоги, операція ще тривала. Ми розуміли небезпеку, та повинні були її закінчити, щоб зберегти здоров’я маленькій пацієнтці. Попри усе ми впорались та завершили те, що планували. Мій колега Ульріх уже вп’яте від початку війни приїжджає у Львів, і такі ситуації його не лякають», – зазначив ортопед Олександр Щуровський.

Ще одне втручання завершували вже під звуки вибухів. 11-річний підліток із Львівщини потребував невідкладної хірургічної допомоги. Адже усі проведені обстеження та виражена клінічна картина вказували на гострий апендицит.

«Коли пролунали вибухи, тривав один із етапів оперативного втручання. Було дуже гучно, світло на кілька секунд зникло, але одразу увімкнулись генератори, і це дало змогу завершити операцію», – розповів хірург Центру Орест Лешневський.

Нагадаємо, що у Львові в Центрі дитячої кардіології і кардіохірургії провели складну операцію на серце в напівтемряві. Лікарня залишилася без електроенергії після масованої ракетної атаки 15 листопада.