Вівторок, 22 Липня

У Львові мешканці ЖК Avalon Yard скаржаться на продаж 70 квартир «в одні руки», які тепер здають в подобову оренду

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

У ЖК Avalon Yard (вулиця Замарстинівська) мешканці жаліються, що забудовник продав одному власнику близько 70 квартир, які тепер той здає в подобову оренду. У коментарях до допису девелоперської компанії Avalon стосовно цієї ситуації мешканці говорять, що це створює чималий дискомфорт, пише 3m2.

«Люди купували житло в Avalon Yard з концепцією закритого двору, тиші і безпеки, а натомість маємо 70 квартир, в яких кожного дня заселяються і виселяються натовпи туристів. Які порушують спокій решти мешканців нічними співами і танцями на балконах, “дорослими розвагами” при відкритих вікнах і залишаючи сміття будь-де! Тим хто купив квартири з вікнами у внутрішній двір, сподіваючись на тишу і відокремленість від галасу вулиці, пощастило найменше, бо вони змушені споглядати цей вокзал цілодобово! Потік випадкових людей, які приїхали відпочити, і їм все одно на спільну власність усіх мешканців і їх спокій!», — зазначив один із коментаторів.

І подібних коментарів під дописом забудовника чимало.

Наприклад, є коментар, що саме у цих двох секціях неможливо було придбати квартиру, і їх нібито одразу запланували під апарт-готель.

“Дані дві секції, де зараз апарт-готель так і не поступали у відкритий продаж, завжди були якісь дивні відмазки менеджера чому там не можна придбати квартиру, планувань квартир тих секцій ніде не було висвітлено. Не виключено, що планування там одразу ж робились під апарт-готель. З паркомісцями швидш за все така ж махінація”.

Ще один з коментарів:

Ви свідомо знали, що продаєте пачки квартир людям, які не будуть вести адекватну діяльність. Чомусь, якщо телефонувати до інших забудовників, вони більше 3 квартир на руки не дають, а як тут сталося, що в одної людини їх 15, а в іншої – під 80?

Зі свого боку Avalon визнає наявність проблеми: «Мешканці висловили занепокоєння щодо частини квартир в окремій секції комплексу, які власники житла здають у короткострокову оренду.

У зверненнях також звучать припущення, що орендна діяльність — це нібито окремий проєкт Avalon, зокрема через подібність у назві між житловим комплексом і сервісом, який працює на його території.

Однак девелоперська компанія Avalon не здійснює орендну діяльність і не є оператором жодного сервісу оренди житла на території ЖК Avalon Yard. Ми підтримуємо концепцію закритого житлового комплексу і розділяємо ваше прагнення до безпеки, комфорту та передбачуваного середовища проживання».

Наразі ми працюємо над врегулюванням: ведемо перемовини з власником, демонтували домофон, залучаємо УК і громаду до діалогу.

Крім того, девелопер повідомив, що відчуває відповідальність за якість життя у своїх житлових комплексах, тому наразі:

  • завершує облаштування закритого внутрішнього двору, як передбачено первинною концепцією та комунікуємо з мешканцями;
  • веде перемовини з власниками приміщень з вимогою переведення їх в режим довгострокової оренди;
  • проводить юридичний аналіз щодо неправомірного використання назви ЖК як частини комерційної діяльності;
  • готує комплекс заходів для врегулювання ситуації відповідно до чинного законодавства.

Редакція 3m2 звернулася за коментарем до Олександра Босенко, адвоката практики будівельного права АО Constructive lawyer. За його словами, в Україні немає законодавства, яке б регулювало короткострокову оренду (подобово).

«Якщо немає ОСББ, то в юридичній площині я не бачу варіантів. Власник не буде сам себе обмежувати», — акцентує Олександр Босенко.

У такій ситуації адвокат радить мешканцям спробувати знайти компроміс із власником квартир, що здають подобово. Якщо ж не вдасться домовитися, то можна звернутися до податкової та повідомити про підприємницьку діяльність. На основі цього податкова може організувати перевірку в частині проведення готівкових операцій і ухиляння від сплати податків. Але це не заборонить фізособі далі завдати квартири в оренду.

Також адвокат каже, що варто:

  • фіксувати порушення громадського порядку та звертаються до поліції (якщо такі факти порушення були);
  • залучати забудовника до діалогу, якщо він зацікавлений у репутації ЖК.