У Львові 1-а стоматполіклініка пройшла реформу: пацієнти тепер платять за послуги через касу

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львові лише 1-а стоматполіклініка пройшла реформу, перейшовши у статус комунального некомерційного підприємства.

З кінця червня оплата послуг там відбувається через касу, проте діти та малозабезпечені категорії населення і досі можуть лікувати зуби безкоштовно – для цього виділяють кошти з міського бюджету Львова. Сьогодні, 3 жовтня, під час брифінгу у поліклініці лікарі розповіли, як зросла їхня зарплата, скільки працівників скоротили і що у майбутньому у медустанові планують змінити. Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

«За два місяці роботи у новому форматі ми повністю перебудували стоматологію. Тепер усі пацієнти, яким надаємо платні послуги, йдуть через касу. Принцип «гроші йдуть за пацієнтом» у нас втілений на практиці», – повідомив головний лікар КНП «Стоматологічна поліклініка №1» Петро Питльований. – Можна сказати, що вперше ми на шляху до чесної роботи стоматолога-пацієнта. Використання грошей міста стало прозорим».

Відтак, зараз у поліклініці за видалення зуба потрібно заплатити 130-190 грн, за пломбу – 200-400 грн.

Зараз у поліклініці працює 239 осіб, з них 117 стоматологів. Лікарі отримують максимум 10 тис. грн зарплати, санітарки і медсестри – 4-4,5 тис. грн.

Головний лікар повідомив, що внаслідок реформи з поліклініки звільнили небагато людей. З лікарів пішов лише той, хто працював у приватних клініках, з молодшого медперсоналу – ті прибиральниці «які не прибирають, а вишивають». Голова профспілки стоматологічної поліклініки Ольга Пораскова уточнила, що на момент перетворення було 330 працівників. Скоротили 59 осіб, з них – 20 лікарів.

На питання щодо якості витратних матеріалів, якими лікують пацієнтів, Петро Питльований заявив: «Ви де-небудь бачили неякісний медикамент? Він є або наш, або іноземний аналог. Але все – ліцензовані речі. Ми все купуємо через ProZorro. І ніяких неякісних матеріалів».

Він додав, у майбутньому у поліклініці планують звільнити лікарів від паперової роботи, встановивши потужний сервер для бази даних.

«Пацієнт отримуватиме магнітну картку, з якої приходитиме до лікаря. У кабінеті стоятиме комп’ютер із програмою бази даних», – повідомив Петро Питльований.

Міський голова Львова Андрій Садовий пообіцяв, що місто і надалі фінансово підтримуватиме медустанову.

«Важливо, щоб ви мали рівень сервісу не гірший, а кращий, ніж має приватна стоматологія. Місто готове інвестувати кошти у вас і допомагати, бо власником цього закладу є громада Львова», – заявив міський голова.