Вівторок, 29 Листопада

У львівському ліцеї дeмoнтyвaли пaм’ятний знaк Лeсi Укрaїнцi

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У львівському Ліцеї №75 Ім. Лесі Українки демонтували гранітний пам’ятний знак, встановлений до 150-річчя з Дня народження письменниці, що був встановлений цьогоріч у лютому. За словами міської влади, він був встановлений без необхідних дозволів. Про це повідомляє «Діло».

31 серпня у мережі здійнявся скандал через зникнення пам’ятного знаку до 150-річчя з Дня народження Лесі Українці. Львів’янин Роман Тузяк повідомив, що частина пам’ятника сильно постраждала.

«При закладанні цього каменю були присутні чиновники управління освіти Львівської міської ради, значить ЛМР не могла не бути в курсі встановлення цього пам’ятника. Його будували цілу весну і літо спільними зусиллями викладачів і колективу школи, батьків учнів, залучали також кошти меценатів. Всі трудились, щоб пам’ятний знак з нагоди такого ювілею був відкритий до нового навчального року.

31 серпня близько дев’ятої години ранку приїхало двоє мудил з кувалдами, і розтрощили пам’ятник. Був розтрощений постамент і пам’ятник було демонтовано. Зараз він знаходиться у одному з приміщень ліцею і за словами працівників, він сильно пошкоджений. Це все , увага, відбувалось під камерами журналістів невідомо яких каналів. Всі шоковані, бо це трапилось в білий день на очах людей, які над цим старались, а також дітей, які допомагали в той час. Як стверджують працівники ліцею, ініціатором знесення була саме Львівська міська рада», – написав Роман Тузяк на своїй сторінці у Фейсбуку.

У пресслужбі Львівської міськради кажуть, що знак не мав усіх необхідних погоджень із містом, тому був демонтований.

«Відповідна комісія має погодити це питання, а також виконком Львівської міськради повинен видати дозвіл. До того часу пам’ятний знак демонтовано», – сказала начальниця управління освіти Львівської міської ради Зоряна Довганик у коментарі журналістам.

Натомість адміністрація школи запевняє, що ніякого вандалізму не було і пам’яний знак цілий, але показати його відмовились.

«Гранітні конструкції обережно зняті, але зараз ми й самі не знаємо, як будуть розвиватись події далі. Міське управління зобов’язало скульпторку переробити пам’ятний знак, але вона відмовляється. 31 серпня ми мали з нею перемовини і вона не хоче нічого змінювати, бо вважає, що зробила це достойно. Ми маємо висновок комісії на погодження пам’ятного знаку. Подавали на управління всі необхідні документи ще 26 січня. Є відповідь на звернення та протокол засідання робочої групи», – каже директорка ліцею Світлана Кушнір.

При вході у школу ліворуч розташований пам’ятник письменниці, а праворуч стоїть вже порожній постамент на місці, де був знак до 150-річчя з Дня народження Лесі Українки.