Вівторок, 30 Листопада

У львівському аеропорту виявили прилад, який сильно фонив рaдіацією

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У пункті пропуску “Львів-авіа” прикордонники виявили у вантажі міжнародного поштового відправлення прилад із підвищеним рівнем рaдіації, інформує Державна прикордонна служба України.

Комплекс радіаційного контролю “Янтар” спрацював 21 жовтня: прикордонники виявили джерело рaдіаційного фону, який перевищував норму в десятки разів.

З’ясувалося, що у вантажі міжнародного поштового відправлення рейсу, що прямував до Риги, знаходився сeкстант – морський оптичний прилад для вимірювання величини кута.

До прибуття спеціалістів ДП “Радон” пакунок з приладом розміщено на складі тимчасового зберігання з обмеженим доступом з метою подальшого вилучення та проведення експертизи.

“Якщо остаточна експертиза вкаже на те, що секстант справді перевищує рaдіаційний фон, тоді цей прилад вилучать працівники Державного підприємства «Радон» і будуть вирішувати його подальшу долю, але якщо все буде гаразд – це поштове відправлення надішлють до адресата” – розповіла Суспільному.Львів речниця Львівського прикордонного загону Ярослава Мельник.

Share.