У Львові визначили, як виглядатиме новий готель на вулиці Дорошенка

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові визначили переможців міжнародного архітектурного конкурсу на проект нового готелю на вулиці Дорошенка, 2.

На конкурс подали 74 роботи, втім переможцем члени журі обрали проєкт Guess Line Architects львівських архітекторів Андрія Лесюка, Христини Пундак, Михайла Когута, Ігоря Когута та Андрія Гончаренка.

До речі, саме за проектом цих архітекторів спорудили Меморіал пам’яті героям Небесної сотні на вулиці Кривоноса.

Візуалізація Guess Line Architects

Архітектурний конкурс на будівництво готелю оголосили навесні 2020 року.

У конкурсне журі входили головний архітектор Львова Антон Коломєйцев, керівниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко та низка архітекторів.

Друге та третє місця, відповідною, посіли група київських, львівських та хмельницьких архітекторів.

За перемогу у архітектурному конкурсі «Guess Line Architects» отримає від забудовника 20 тисяч доларів. Архітектори, чиї пропозиції зайняли друге та третє місце отримають по 15 та 10 тисяч доларів відповідно. Також заохочувальні нагороди по 2 тисяч доларів отримають групи архітекторів зі Львова, Одеси та Дніпра.

Безпосередньо будівництвом готелю займається донька львівського бізнесмена та депутата Григорія Козловського Софія Максимець. Поява на початку Дорошенка нової будівлі спровокувала значні обговорення серед львів’ян, які не підтримали проект й на громадських обговореннях.

Зрештою, виконком міської ради таки видав містобудівні умови та обмеження на зведення готелю, заходити у який можна буде з сусіднього «Гранд готелю», власником якого також є Григорій Козловський. Дозвіл на нове будівництво в центрі Львова погодили за умови, що на проект нового готелю оголосять архітектурний конкурс.

Цікавий факт: Наприкінці XIX століття на цьому місці були два будинки, які знищив удар бомби у 40-х роках минулого століття.

Будинок на Дорошенка, 2, який зруйнували під час війни

У 2009 році цю ділянку передали в оренду ТзОВ «Солодка вишиванка», і компанія «Укрдизайнгруп» розробила проєкт торгового центру. Наразі цей проєкт не актуальний, адже кілька років тому сюди перенесли зупинку громадського транспорту, а сам початок вулиці вже довгий час намагаються закрити для авто.