П’ятниця, 2 Грудня

У Львові вшанували пам’ять голови Проводу ОУН Степана Бандери

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сьогодні, 1 січня, у Львові керівництво міста та області, громадськість вшанували 111-ту річницю від дня народження голови Проводу ОУН, Героя України Степана Бандери.

Від громади міста до події долучився заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко. Також квіти спільно з пластунами поклав син міського голови Львова Михайло Садовий. На віче були присутні політичні організації.

Зокрема, керівництво міста та області, громадськість під музичний супровід поклали квіти до пам’ятника Степану Бандері (пл. М. Кропивницького). Опісля відбулась спільна молитва за Україну та громадське віче.

«Історія України не раз доводила і показувала те, що попри знецінення та применшення, приховування, вона завжди залишалась героїчною. Вона була героїчною завдяки тим постатям, які її творили. Степан Бандера був, є і завжди буде залишатись уособленням такої боротьби, боротьби, коли ти не прикриваєшся національними ідея, а навпаки — прикриваєш її, коли ти віддаєш найцінніше і не знаєш, що може бути в майбутньому. Постать Степана Бандери — це був як образ боротьби за всю Україну. Звичайно, для Львова Степан Бандера буде завжди залишатись у нашому серці, не лише тому, що він тут навчався, що він тут боровся, але і тому, що як би не було складно, він гуртував, йшов вперед і перемагав. Перемога — це те, що потрібно нашій країні. Львів завжди був, є і буде особливим містом для нашої країни. Хочу ще раз підтвердити, що Львів завжди буде цінувати Степана Бандеру, бо історія доводила, що ми щодня маємо боротись за нашу країну», — сказав Андрій Москаленко.

Довідка

Степан Бандера — український політичний діяч, один з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голова Проводу ОУН-Б.

Радянський уряд уповноважив КДБ вбити Степана Бандеру у Мюнхені. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.