Понеділок, 14 Червня

У Львові відтепер використовують новий метод подавання статистики захворюваності на коронавірус

Pinterest LinkedIn Tumblr +

17 червня Львівська міська рада розпочала публікувати статистику захворюваності у Львові та в регіоні новим об’єктивнішим методом, аби не вводити в оману мешканців. Зразки ПЛР-тестів, відібрані на аналізи протягом доби, відокремлюють від тих, що накопичились у черзі протягом останніх тижнів.

Як інформує Твоє Місто, у лабораторному центрі МОЗ у Львівській області через великий потік пацієнтів та збільшення аналізів свого часу накопичилось понад 2000 зразків матеріалів для тестування на коронавірус. Для того, аби вирішити це питання, зразки відправляли і в інші області.

Зазвичай подана статистика ставила під сумнів правильність цифр та викликала непорозуміння серед львів’ян, тому що було невідомо, яка частина тестів є від тих, хто захворів останнім часом і тих, чиї результати перевіряють уже кілька тижнів.

Хоч на Львівщині доволі високий рівень захворюваності по Україні, однак насправді ситуація дещо відрізняється від тієї, що показувала загальна змішана статистика раніше.

Свіжа статистика станом на ранок 18 червня

Як повідомила Галина Слічна, заступниця міського голови Львова та керівниця міського штабу з протидії коронавірусу, станом на 8 ранку 18 червня у Львові та області підтверджено 3398 випадків інфікування коронавірусом, з них 107 — летальні.

Загалом за вчора лабораторні центри зробили 540 ПЛР-досліджень, з яких 171 — позитивний. Серед них зі Львова позитивних — 55 осіб. Серед нових проб ПЛР-тестів — 456, з яких 120 — позитивні. Вчора в роботу взяли 502 проби.

Загалом за весь період карантину до Львівської обласної інфекційної лікарні звернулись 5563 особи, госпіталізовані — 917, на амбулаторному лікуванні — 4646 осіб, виписані — 732 особи. Зараз у лікарні перебуває 185 осіб, з них в реанімації — 6, на апаратні ШВЛ — двоє.

15 червня мер Львова Андрій Садовий заявив, що зараз до аналізу зібраного у Львові біоматеріалу долучили лабораторії по всій Україні, тож тестування відбувається значно швидше, аніж раніше.

«Щодо очікування по 2 тижні на результати. Уже цього немає. Увесь масив, який був, зараз робиться в різних лабораторіях по Україні. Було прийнято мудре рішення. Лабораторії мають виходити на результати день у день. Із тих аналізів, які ми зробили вчора, орієнтовно 450 — свіжі (ред. станом на 15 черня), тобто зібрані впродовж доби й одразу протестовані. Решту — були передані з інших лабораторій. Зараз завдання вийти на „нуль“ у холодильнику. Має бути оперативна робота», — зазначив мер.

12 червня мер Садовий прокоментував ситуацію із зростанням статистики захворюваності:

«Останнім часом львів’яни бачать зростання кількості людей, які мають позитивні ПЛР. Є запитання: чому це так? А тому, що більше людей здає аналізи. І є пряма залежність: більше аналізів — більше позитивних ПЛРів. Звичайно, можна закрити очі і сказати, все COVID-19 більше немає. Але він є і він ще довго буде з нами. Тому я б дуже хотів, щоб ми мали об’єктивну статистику. Чи маємо ми її сьогодні? Чесно скажу, 50 на 50. Бо всі лабораторії, які сьогодні проводять ПЛР-тестування — це державні лабораторії, і місто не має на них впливу. Хоча ми їм допомагаємо, купуємо реагенти, купуємо амуніцію — це кошти міста, кошти благодійників. Ми всім лаборантам даємо премії 10 тис. грн, щоб люди мали гідну оплату праці за те, що вони роблять.

Але як вийти з ситуації? Єдине, що я можу, це просити чи вимагати в МОЗ покращити цей менеджмент, щоб люди не чекали на результати 5, 7 чи 10 днів. Щоб люди могли отримувати результат тестування день через день. Тому що важливою є об’єктивна статистика, щоб ми володіли епідеміологічною ситуацією на кожен день окремо. Тим більше, що ми вже декілька тижнів в місті маємо імуноферментні аналізи, ми їх впровадили, 5 комунальних лабораторій це роблять в місті, 5 приватних також долучилися. І люди, які хочуть здати цей аналіз, вони можуть зрозуміти, чи вони вже, можливо, і перехворіли. Бо по лікарях ми бачимо, що близько 15% вже перехворіли на COVID-19, і частина з них навіть цього не знала.

Але, повертаючись до об’єктивної інформації, єдина можливість її мати — це мати свою лабораторію. І ми таке рішення ухвалили. Ми купуємо нову сучасну лабораторію для лікарні швидкої допомоги, яка зможе робити ПЛР-тестування. Плануємо, що з осені вона вже почне працювати. Тоді буде наша відповідальність, і тоді буде правда в останній інстанції”, — розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Share.