У Львові створили петицію, у якій пропонують тимчасово припинити скошування трави у місті

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На сайті електронних петицій до міської влади Львова з’явилася петиція, у якій пропонують тимчасово припинити скошування трави у місті.

Наразі петиція зібрала 260 голосів з 500 необхідних.

Автор петиції Ярослав Михайловський зазначає, що трава відіграє дуже важливу роль у міському просторі. Вона, як і зелені насадження, є додатковим джерелом кисню завдяки процесу фотосинтезу. Крім того, вона вбирає пилюку, утримує вологу в грунті і покращує зовнішній вигляд наших дворів та вулиць.

«Ми розуміємо, що на даний момент у бюджеті міста немає коштів на регулярний полив усіх міських газонів. Тому ми пропонуємо звернути увагу на досвід європейських міст і зупинити скошування трави хоча б на один рік – щоб дати можливість зеленому покрову відновитися. Це просто, не шкідливо і не потребує ніяких ресурсів. У 2020 році після майже безсніжної зими в Україні зафіксували найнижчий за 100 років рівень води в річках, що обов’язково позначиться на всіх сферах нашого життя. Щоб хоч якось адаптуватися до наслідків посухи, у країнах ЄС змінюють підходи догляду за зеленими насадженнями. Так, у Польщі один за одним міста (Елк, Конін, Варшава, Краків) підхоплюють тимчасову відмову від скошування трави. Таке рішення повинно допомогти рослинам перенести посуху та значно уповільнити випаровування води з ґрунту», – написано у петиції.

Також автор зазначив, що відмову від покосів у Познані ініціювали самі мешканці, зібравши у стислі терміни понад 700 підписів під відповідною петицією. У Любліні, наприклад, програма «Тут косимо рідше» діє вже три роки. Цьогоріч до неї додадуть ще 23 локації, загальною площею понад 14 гектарів.

«Просимо підтримати нашу ініціативу і відмовитися від скошування трави хоча б у цьому році, давши можливість трав’яним насадженням відновитися природнім шляхом. Це буде дуже корисно для міста та його мешканців», – йдеться у петиції.