У Львові розпочали реконструкцію вулиці Чернівецької: що зміниться

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Недавно у Львові на вулиці Чернівецькій, що веде від головного залізничного вокзалу до вулиці Городоцької, розпочали масштабну реконструкцію. Проектом реконструкції вулиці передбачено заміну всіх комунікацій, облаштування окремих смуг для громадського транспорту, велодоріжка, алея вздовж вулиці, встановлення вуличних меблів, рослин та освітлення.

Замовник робіт ЛКП «Львівавтодор», виконавець — підрядна організація ТзОВ «Вельт-Капітал». Вартість робіт 89,9 млн грн. Підрядник зараз проводить демонтажні роботи і планує приступати до заміни комунікацій.

На об’єкті зараз присутні 24 працівники та 6 одиниць техніки. З наступного понеділка тут працюватимуть вже 60 людей і у три зміни. За словами мера Львова, цю вулицю місто повинно було ремонтувати ще 2 місяці тому, але відбулась затримка через те, що чекали фінального дозволу від київської ДАБІ.

«За час робіт ми виконали обгородження будівельного майданчика та проводимо демонтажні роботи. Роботи організовані таким чином, що спочатку робимо одну частину вулиці, а по другій організовано рух транспорту. Роботи будуть розбиті на п’ять етапів, адже не можемо повністю перекрити рух транспорту до вокзалу.

Зараз будемо приступати до робіт із заміни водопровідних мереж і каналізації. Потім будуть роботи із заміни всіх мереж струму, і на завершення — облаштування нового дорожнього полотна і благоустрій», – розповіла Оксана Єстеферова, директорка ЛКП «Львівавтодор».

Справа буде смуга громадського транспорту і велодоріжка, по ліву сторону – приватного

Тут облаштують по центру вулиці пішохідну алеї шириною 8 м, що буде розташована між смугами руху. Частина алеї вже є від площі Двірцевої, яку зробили в межах реконструкції самої площі.

Вулиця Чернівецька. Скріз відео Alex Shutyuk / Ютуб

«Права частина вулиці буде облаштована для проїзду громадського транспорту, а ліва частина — для приватного та таксі. Посередині між ними буде пішохідний променад. Проектант також врахував, що на вул. Чернівецька є більше навантаження на виїзд, тому вулиця буде з трьох смуг — дві на виїзд і одна на в’їзд. Також є навантаження біля вокзалу, де відбувається посадка і висадка пасажирів. Тому з цієї сторони передбачено три лінії посадки і висадки», — повідомив Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

За словами Олега Шміда, директора ЛКП «Інститут просторового розвитку», було проведено транспортне моделювання вул. Чернівецька, яке показує, що після реконструкції вулиця має добре функціонувати, без утворення заторів.

Згідно проекту реконструкцію, заплановано влаштування дві зупинкові платформи громадського транспорту міських автобусів в районі приміського вокзалу і влаштування пішохідного тротуару вздовж МАФів, розташованих вздовж вул. Чернівецької.

Через ремонт вулиці тимчасово скасували зупинку трамваїв на приміському вокзалі.