Вівторок, 7 Лютого

У Львові планують суттєво розширити трамвайні і тролейбусні лінії

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові планують прокласти 10 нових трамвайних та 13 тролейбусних маршрутів. Мова йде про прокладання нових ліній як на існуючих вулицях, так і на проектованих, розповідає ZAXID.NET.

Відповідну ухвалу 29 січня затвердла профільна депутатська комісія з інженерного господарства, транспорту і зв’язку.

Як йдеться у пояснювальній записці управління транспорту ЛМР, розширення мережі міського електротранспорту Львова передбачене у зв’язку із вищими експлуатаційними та економічними показниками трамваїв і тролейбусів у порівнянні із автобусами. Окрім того, це рішення дозволить зменшити загазованість міських вулиць.

Трамвайні лінії

ЛКП «Львівелектротранс» планує прокласти колію та продовжити курсування трамваїв на нових напрямках. Мова йде про проект відновлення трамвайної колії на вул. Коперника (від вул. Академіка А. Сахарова до вул. С. Бандери), будівництво колій на вул. Лінкольна (від вул. Замарстинівської до вул. Промислової), від вул. Промислової до вул. Хмельницького, на вул. Миколайчука (від вул. Промислової до вул. П. Орлика), вул. Пасічній (від вул. Личаківської до вул. Медової Печери), на вул. Личаківській (до Винників). Окрім того, «Львівелектротранс» планує продовжити маршрут трамваю №8, проклавши колію на вул. Княгині Ольги (від Аквапарку до вул. Трускавецької та від вул. Трускавецької до вул. Стрийської) та на вул. Вернадського (від вул. Стрийської до просп. Червоної Калини).

За розрахунками ЛКП «Львівелектротранс», після будівництва нових трамвайних колій, на існуючі та нові трамвайні маршрути може виїхати близько 70 нових трамваїв.

Тролейбусні лінії

«Львівелектртранс» планує прокласти тролейбусні лінії під час реконструкції вул. Кульпарківської (від вул. В. Антоновича до вул. Городоцької), вул. Володимира Великого (від вул. Тролейбусної до вул. Стрийської), вул. Хуторівці та з Левандівки у Рясне після будівництва вулиці, що з’єднуватиме ці два мікрорайни. Також планується прокладання тролейбусних ліній на вул. Грінченка та вул. Хмельницького (від вул. Б. Грінченка до вул. Поліської), вул. Стрийській (від вул. В. Вернадського до ТРЦ King Cross Leopolis), вул. Дж. Вашингтона та вул. Пасічній (від вул. Дж. Вашингтона до вул. Медової Печери), вул. Виговського (від вул. Є. Патона до вул. Городоцької), вул. Варшавській (від просп. В. Чорновола до вул. П. Панча), вул. П. Панча, просп. Червоної Калини (від вул. Угорської до вул. Сихівської) та у мікрорайоні Новий Львів (від вул. Стрийської до просп. Червоної Калини).

Також «Львівелектротранс» планує прокласти тролейбусну лінію від просп. Свободи до пл. Петрушевича. Ще одним напрямком розширення мережі електротранспорту буде запуск тролейбусів з автономним ходом до Головного вокзалу (вул. Чернівецька) та на вул. Пасічній (від вул. Зеленої до вул. Пирогівки).

У подальшому рішення про розширення мережі електротранспорту Львова має ухвалити сесія міської ради. За словами в.о. керівника управління транспорту ЛМР Олега Партики, ухвала реалізовуватиметься поступово в залежності від об’єму фінансування.

Оранжевим кольором на карті позначені вулиці, де планують прокласти трамвайну колію, синім – нові тролейбусні лінії та зеленим – вулиці, де планують запустити тролейбуси з автономним ходом.

ДЖЕРЕЛО: ZAXID.NET