Вівторок, 31 Січня

У Львові планують реконструювати стадіон «Україна» (Деталі)

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові планують реконструювати стадіон «Україна». Про це йдеться в оприлюдненому детальному плані території, обмеженої Липовою Алеєю та парком «Снопківський», який планують затвердити після громадських слухань, інформує Твоє Місто.

Кількість місць на стадіоні зміниться з понад 28 до 15 тисяч. Крім цього, на стадіоні облаштують реабілітаційні центри для спортсменів, заклади харчування, офісні приміщення футбольного клубу «Карпати», клубний музей і два готелі на 50-60 і 80-100 місць для прийому команд-гостей.

Усі об’єкти інфраструктури займуть не більше 3-4 поверхів підтрибунних приміщень загальною площею 26 600 кв. м. Для спортсменів побудують роздягальні з душовими, диспетчерський пункт, робочу зону для ЗМІ, зал для прес-конференцій, коментаторські кабіни, VIP-ложу, ложу для преси, телестудію та радіорубку.

Розмір поля стадіону залишиться незмінним – 105х68 м. Ділянку в межах парку «Снопківський» мають закріпити за ФК «Карпати». Загалом у користування клубу планують передати 11,7 га території.

Для потреб стадіону збираються створити 1263 паркомісця: відкрита автостоянка на території стадіону на 103 місця, підземний паркінг на 310 місць та паркінг із північної сторони верхніх тренувальних полів на 300 місць, а на прилеглій території також облаштують багаторівневий паркінг з можливістю виїзду на вулицю Стуса на 400 паркомісць.

Реконструкцію планують виконати за 10 років. У перші п’ять – збудують тренувальні поля та спортивні споруди на Липовій Алеї, а також дитячу спортивну школу біля Снопківського парку. За наступні п’ять років мають завершити реконструкцію стадіону, збудувати паркінги та реорганізувати транпортну мережу навколо стадіону.

Нагадаємо, раніше ФК «Карпати» звернувся до ЛМР з проханням розробити відповідну містобудівну документацію, аби масштабно реконструювати стадіон.

Довідка

Стадіон «Україна» збудували у 1960-1963 роках минулого століття, а відкрили – 18 серпня 1963 року.

Будівництво стадіону “Дружба” ( стадіон “Україна”), 1962 © lvivcenter.org

На цій арені 21 червня 1992 р. проведено фінальний матч чемпіонату України з футболу 1992, переможець якого став першим чемпіоном України. Чемпіоном стала сімферопольська «Таврія», яка перемогла київське «Динамо».

У 1999 році його реконструювали та змінили дерев’яні лавки на пластикові та зменшили кількість місць.