У Львові лікарі врятували 55-річну жінку, яка втратила 4,5 л крові

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

До Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги поступила 55-річна жінка, у якої розірвалася аневризма черевного відділу аорти і розвинувся важкий геморагічний шок через велику крововтрату. Пацієнтка втратила 4,5 л крові, пише ZAXID.NET.

Летальність у таких випадках становить понад 90% навіть у найрозвинутіших країнах світу.

Пацієнтку відразу взяли в операційну та оперували майже п’ять годин. .

До складу операційної бригади увійшли судинні хірурги Андрій Мелень, Світлана Лєбєдева, Дмитро Ройко Арсен Дем’янчук, Юрій Голик. Анестезіологічне забезпечення та інтенсивну терапію проводили анестезіологи – Марта Остапчук, Наталія Артимович, Володимир Вихоряк і завідувачка відділення інтенсивної терапії і реанімації Наталія Матолінець.

Судинні хірурги вирізали частину аорти, яка розірвалася, а на це місце поставили протез, взявши частину судини зі стегна. Жінка втратила 4,5 л крові, тому їй довелося вливати кров.

Рівно через день судинні хірурги прооперували ще одну 57- річну львів’янку зі схожим діагнозом. У неї у черевному відділі аорти утворився тромб, який повністю перекрив рух крові до ніг. Якби хвору вчасно не прооперували, їй загрожувала ампутація нижніх кінцівок.

Після обстеження на комп’ютерному томографі пацієнтку відразу взяли в операційну. Судинні хірурги побоювалися, що тромб може обірватися і зупинити серцеву і легеневу діяльність. На щастя, все обійшлося. Ту частину аорти, де був тромб видалили, а на це місце поставили протез з власної судини, взятої зі стегна.

У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги такі операції провели вперше і провели успішно. Досі пацієнтів з такими діагнозами оперували в Львівській обласній клінічній лікарні і військовому госпіталі. У пацієнток після операцій, за словами Наталії Матолінець, були ниркова і дихальна недостатність, важка анемія. Але реаніматологам вдалося стабілізувати їхній стан і вчора пацієнток перевели у відділення судинної хірургії, де вони продовжать реабілітаційне лікування.