У Львові демонтували 99 вітражів й замінили їх пластиковими вікнами

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На вулиці Митрополита Андрея, 10 із фасаду будівлі демонтували 99 фрагментів вітражу. Це приблизно 50-70 квадратних метрів суцільного розпису, повідомляє Твоє Місто з посиланням на фейсбук-сторінку львів’янки Марії Шумської-Барвінок

За її словами, вітражі винесли просто на смітник, їх нібито «списали».

Керівниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко розповіла у коментарі Tvoemisto.tv, що будівля перебуває на балансі області – у ній розташовані управління праці та соцзахисту населення ЛОДА, а також управління пенсійного фонду та ще одна обласна структура.

Вітражі

«Вони всі вітражі замінили на пластикові вікна, а демонтовані розписи кинули просто неба. Працівники подзвонили до реставраторів, щоб ті забрали вітражі, але коли реставратори прийшли, було складно щось забрати, бо більшість понищили і покрали. Вітражі мають металеві спайки, очевидно, їх здали на брухт. Але те, що вціліло – це близько 30%, реставратори забрали. Тепер, коли про ситуацію дізнались і написали у соцмережах, їм погрожують і кажуть, щоб повернули назад, звинувачують у крадіжці тих вітражів», – розповідає Лілія Онищенко.


За її словами, вітражі, імовірно, встановили у 70-х роках, коли зводили будинок. Історичної цінності розписи не мають, але мають мистецьку і їх встановлювали, вочевидь, за авторським проєктом. Нині ж, додає Лілія Онищенко, автора встановлюють.

«Це одні з найбільших вітражів у Львові. Там було 99 фрагментів – по 11 фрагментів у 9 рядів. Це велика праця, це декоративно-прикладне мистецтво. Так, вони не є вітражами з пам’ятки архітектури, вони радянського періоду, але без якогось ідеологічного навантаження», – каже Лілія Онищенко.

Вона зазначає, що вітражі можна було відреставрувати, якщо вікна пропускали холод.

«Або для захисту можна було поставити додаткове пластикове вікно, відступивши 10 см від вітражів і залишити їх», – додає Лілія Онищенко.

Оскільки будинок не є пам’яткою, то міське управління охорони історичного середовища не може нічого вдіяти. Утім, каже Лілія Онищенко, те, що залишилось від вітражів, управління забере, щоб зберегти.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР